НЕПРАВДА: Бойовики ХАМАС вбили найкращого снайпера Ізраїля

НЕПРАВДА: Бойовики ХАМАС вбили найкращого снайпера Ізраїля

19 Лютого 2024
FacebookTwitterTelegram
108

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито палестинські бойовики ХАМАС вбили найкращого снайпера Ізраїля Баріба Яріеля. Снайпер нібито стріляв з точністю у 100% та вбивав палестинських дітей. Також користувачі у дописах додають фото Яріеля. 

Утім, це — фейк. Армія Ізраїля ЦАХАЛ спростувала повідомлення про вбивство снайпера. Фото снайпера використовували щонайменше з 2019 року.

Скриншот допису

Зворотний пошук цього зображення у Google Images показав, що фото снайпера медіа використовують щонайменше з 2019 року. Тоді іранське видання SNN із посиланням на статтю в Jerusalem Post написало про двох палестинців, яких вбили ізраїльські військові. Статтю проілюстрували фото снайпера, яке зараз поширюють у мережі. 

Проте достеменно невідомо, чи справді на фото ізраїльський військовий. Надійні міжнародні медіа не писали нічого про вбивство снайпера Баріба Яріеля. Також про нього немає жодної інформації у відкритих джерелах, крім тієї, яку поширюють користувачі.

Незалежні індійські фактчекери з The Quint звернулися із запитом про вбивство снайпера до ізраїльської армії ЦАХАЛ. Однак там назвали історію про вбивство Баріба Яріеля фейком. 

Також ізраїльська армія має сайт, на якому публікує імена вбитих військових, які дозволили опублікувати. На сторінці немає жодного чоловіка на ім’я Баріб Яріель на івриті. 

Схожа дезінформація почала з’являтися на тлі вторгнення палестинських бойовиків ХАМАС в Ізраїль 7 жовтня 2023 року. Раніше ми вже спростовували фейк, начебто ізраїльська армія ліквідувала лідера ХАМАС Яхья Сінвару. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний