НЕПРАВДА: Через вакцину від COVID-19 у США померло 50 тисяч людей
Beta

НЕПРАВДА: Через вакцину від COVID-19 у США померло 50 тисяч людей

29 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
113

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють уривок відео, де юрист Рокко Галіті (Rocco Galati) і Рейджі (Rajgi) впродовж чотирьох хвилин розповідають про те, який пагубний вплив має вакцинація від коронавірусу на людей. VoxCheck спростовує головні неправдиві твердження. 

Хибна теза: від вакцинації померло щонаймеше 5 000 американців за офіційними даними, а за неофіційними — близько 50 000 

Повідомлення про смерть після щеплення від COVID-19 рідкісні та не завжди перевірені. Понад 339 мільйонів доз вакцин проти COVID-19 було введено в США з 14 грудня 2020 року по 19 липня 2021 року. За цей час американська система звітування про несприятливі події після вакцинації VAERS (Vaccine Adverse Event Reporting System) отримала 6 207 повідомлень про смерть (0,0018%) серед людей, які отримали вакцину від COVID-19. FDA (Управління з продовольства і медикаментів США) вимагає від медичних працівників повідомляти VAERS про будь-яку смерть після вакцинації проти COVID-19, навіть якщо незрозуміло, чи причиною стала вакцина. 

Однак VAERS — це відкрита система, й будь-хто може внести до неї дані — не лише медпрацівники. І до потрапляння в базу зв’язок між цими смертельними випадками та вакцинацією не перевіряють. VoxCheck неодноразову спростовував маніпуляції та фейки, в яких посилаються на систему VAERS. Наприклад, тут і тут

Повідомлення про побічні явища VAERS після вакцинації, включаючи смерть, не обов’язково означають, що вакцина спричинила проблеми зі здоров’ям. Огляд наявної клінічної інформації, включаючи свідоцтва про смерть, розтин та медичні записи, не встановили причинного зв’язку з вакцинами проти COVID-19. 

Про смерті від вакцинації від коронавірусу вже неодноразово заявляли в різних країнах світу. VoxCheck вже розвіяв міфи навколо цієї теми. Тим паче станом на сьогодні у світі вакцинувалися понад 3,74 млрд людини й не було зафіксовано ще жодної смерті спричиненої вакциною від ковіду. 

Хибна теза: Вакцини від COVID-19 не були затверджені FDA (Управлінням з продовольства і медикаментів США). 

11 грудня офіційний сайт FDA повідомив про те, що Управління з продовольства і медикаментів США надає дозвіл на використання та розповсюдження вакцини від COVID-19 виробництва Pfizer-BioNTech у США. 18 грудня Управління затвердило другу вакцину – від Moderna, а 27 лютого – від Janssen. Попри те, що вакцини були затверджені в екстреному порядку, кожна з них пройшла три фази клінічних випробувань, необхідних для ліцензування препарату.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний