НЕПРАВДА: Чоловік продемонстрував нацистське привітання у День вишиванки — фото

НЕПРАВДА: Чоловік продемонстрував нацистське привітання у День вишиванки — фото

24 Травня 2024
FacebookTwitterTelegram
189

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото чоловіка, який демонструє нацистське привітання. У пості стверджується, нібито чоловік зробив подібний жест під час святкування українського Дня вишиванки на головній площі німецького міста Росток. 

Утім, це — неправда. Фото чоловіка зробили у 2015 році у німецькому місті Фрайталь. Нацистський жест адресувався групі демонстрантів.

Скриншот публікації

Зворотний пошук фото у гуглі показав, що насправді фото чоловіка, який підняв руку у гітлерівському вітанні, зробили у липні 2015 році в німецькому місті Фрайталь. День вишиванки проходить щороку у третій четвер травня й у 2015 році це було 21 травня. На фото 58-річний пенсіонер адресував жест групі демонстрантів, які вийшли на мітинг за прийняття біженців.

Фото затримання чоловіка. Джерело: Christian Ditsch

Андреас М., колишній шахтар, який виріс та працював у НДР за часів соціалізму, в інтерв’ю німецькому виданню Welt назвав свій вчинок «повним провалом» та запевнив, що добре ладнає з іноземцями й не має нічого проти того, щоб приймати біженців. Утім, на думку чоловіка, біженців не повинно бути занадто багато, оскільки у Фрайталі є люди, які отримують соціальну допомогу і також потребують житла.  

Скриншот з інтерв’ю Андреаса М. Джерело: Welt

Раніше ми спростовували фейки, нібито наречені разом із гостями використали нацистське вітання на весіллі в Україні, а також, що Боріс Джонсон «зіганув», вітаючи студентів Львівського національного університету з початком навчального року

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний