ФОТОФЕЙК: Боріс Джонсон «зіганув», вітаючи студентів Львівського національного університету з початком навчального року

ФОТОФЕЙК: Боріс Джонсон «зіганув», вітаючи студентів Львівського національного університету з початком навчального року

29 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
802

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото, на якому експрем’єр-міністр Великої Британії під час візиту до України нібито використовує нацистське привітання, у такий спосіб вітаючи студентів Львівського національного університету з початком навчання. 

Утім, це фейк. Фото підроблене – на оригінальній світлині ніхто з присутніх не «зігує», а першоджерелом «новини» є сатиричний телеграм-канал.

Скриншот допису 

За ключовими словами ми знайшли першоджерело відредагованого фото – ним виявився телеграм-канал «Смак», автори якого в описі зазначають, що публікують «виключно неправду» та «інколи меми». Через зворотний пошук зображень у Google ми відшукали оригінальне фото, на якому немає нацистських привітань.

Оригінальна світлина. Джерело: ZAHIDWTF 24/7

Фотографію зробили 9 вересня 2022 року під час присвоєння Борісу Джонсону звання Почесного доктора Львівського університету. Того ж дня експрем’єр-міністр вшанував пам‘ять загиблих захисників і героїв Небесної сотні у Львові, а за день до того у Києві відвідав обласний центр реабілітаційної медицини та поспілкувався з пораненими українськими військовими.

Окрім цього, нацистське вітання заборонене в Україні згідно зі статтею 436 Кримінального кодексу. Воно карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на такий самий строк із конфіскацією майна.

Раніше ми спростовували фейки про те, що українські скаути носять форму Гітлер’югенду, а Яценюк порівняв Зеленського з Гітлером.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний