НЕПРАВДА: CNN зняло пожежу в Канаді та заявило, що це кадри наслідків авіаудару у Львові

НЕПРАВДА: CNN зняло пожежу в Канаді та заявило, що це кадри наслідків авіаудару у Львові

29 Квітня 2022
FacebookTwitterTelegram
1292

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що CNN зняло пожежу у місті Едмонтон, Канада, та заявило, що на відео зображено наслідки російського авіаудару у Львові. Доказом сфабрикованого репортажу нібито є те, що на відео помітно людину, одягнуту у куртку з написом “Едмонтон”. 

Скриншот допису

Однак, на відео дійсно зображено пожежу на нафтобазі та заводі оборонної сфери у Львові, а захисний костюм з написом “Едмонтон” — пожертвуване пожежне спорядження від канадської благодійної організації. Раніше про це писали незалежні фактчекери з PolitiFact, Reuters, Snopes.com, FactCheck.org та AFP fact checking.

26 березня 2022 року львівська нафтобаза та завод зазнали ворожого ракетного удару. Пожежу вдалося загасити лише о 7 ранку 27 березня. Поширене зображення скриншот репортажу CNN. Поблизу місця пожежі працював кореспондент CNN Дон Лемон (Don Lemon).

Некомерційна організація Firefighter Aid for Ukraine, яка збирає від пожежних підрозділів та постачальників у Канаді непотрібне пожежне спорядження, засоби індивідуального захисту, рятувальне спорядження та медичні товари, підтвердила те, що у репортажі CNN показано їхнє спорядження.

Генеральний директор організації Кевін Ройл (Kevin Royle) повідомив FactCheck.org, що на кадрах репортажу зображено спорядження, яке пожертвували у рамках програми допомоги. За його словами, у березні 2022 року організація надіслала в Україну більш ніж його 14 тон, Львів також отримав частину цього спорядження. 

Начальник пожежної охорони Едмонтона Джо Затильний (Joe Zatylny) також підтвердив те, що кадри CNN показали їхні пожертвування. Бріттані Евенешен (Brittany Eveneshen), прессекретарка пожежної рятівної служби Едмонтона заявила, що спорядження, зображене у репортажі CNN, подарувала пожежно-рятівна служба Едмонтона. Також вона зазначила, що відео не знімали у її місті, адже в Едмонтоні не було пожеж на підприємствах зі зберігання пального.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний