НЕПРАВДА: COVID-19 – це хімічне отруєння гуанідином

НЕПРАВДА: COVID-19 – це хімічне отруєння гуанідином

30 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
1939

Перевірка фейків у рамках парнерством з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що COVID-19 — це отруєння хімічною речовиною гуанідином. Спікер стверджує, що люди отруюються ним, коли вживають питну воду та під час обробки палат хворих та вулиць. 

Скриншот допису

Однак теза про те, що COVID-19 — це отруєння гуанідином є неправдивою. Раніше про це писали фактчекери з StopFake.kz. 

Cпікер у відео — академік Владислав Гончарук, він відомий анти- і псевдонауковими висловлюваннями про те, що справжній вік Землі — 15 тисяч років, піраміди — це «творіння рук Божих», а життя на Землі народилося за сім днів.

Гуанідин — це органічна сполука, яку виявлено у природі, зокрема у рослинах (наприклад, у рисовому лушпинні, соку ріпи) та тваринах (мідіях, дощових хробаках тощо). Гуанідин є токсичним при вдиханні, викликає подразнення очей та опіки шкіри. 

Хоча отруєння похідною речовиною гуанідину — гідрохлоридом полігексаметиленгуанідином — і може викликати захворювання легень, що також є проявом COVID-19, це не означає, що хвороби не існує. Для COVID-19 характерним є висока температура, втрата смаку або запаху та втома. Серед менш поширених симптомів — біль у горлі, головний біль, діарея, висипання на шкірі або зміна кольору пальців рук або ніг, почервонілі або роздратовані очі. COVID-19 викликає SARS-CoV-2 — вірус, що переважно вражає дихальну, нервову, серцево-судинну, травну системи організму. Раніше ми вже спростовували те, що COVID-19 нібито не існує

Гуанідин використовують як активний інгредієнт дезінфікуючих засобів, а не у чистому вигляді. Згідно з Державним реєстром дезінфекційних засобів за 2021 рік, в Україні використовують 16 дезінфекційних засобів на основі гідрохлориду полігексаметиленгуанідину, наприклад, “Біо-ДС”, “ДЕЗадінін”, “Аміномакс”, “Мультісепт”, “Полідез”, “Гуанполісепт” та інші. Усі вони пройшли перевірку та отримали висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи. 

Під час дезінфекції потрібно користуватися захисним одягом (наприклад, рукавчиками, комбінезонами, халатами), окулярами чи щитком для захисту очей та обличчя, а також засобами захисту органів дихання. 

VoxCheck не вдалося підтвердити чи спростувати твердження Гончарука, що гуанідин додають в Україні у питну воду.

Раніше ми спростували те, що розпилення сполук сірки нібито призводить до появи симптомів COVID-19.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний