НЕПРАВДА: Джо Байден покинув церемонію нагородження раніше, ніж нагородили всіх учасників

НЕПРАВДА: Джо Байден покинув церемонію нагородження раніше, ніж нагородили всіх учасників

29 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
268

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали та медіа заявляють, що президент США покинув церемонію нагородження ветеранів до того, як усім учасникам вручили нагороду. У дописі додають, що військові ветерани розкритикували за це Джо Байдена у своїх соцмережах.

Утім, це — неправда. Церемонія нагородження була присвячена лише одному військовому та Джо Байден покинув її після вручення медалі.

Скриншот публікації

Зворотний пошук зображення з відео у Google Images показав, що церемонію нагородження Джо Байден провів 5 вересня 2023 року. На оригінальному відео Білого Дому можна побачити, що церемонія була присвячена лише одному військовому – капітану Ларрі Тейлору.

Тейлора відзначили найвищою військовою медаллю США за його внесок у війні у В’єтнамі в 1968 році. Тоді Ларрі Тейлор як пілот гелікоптера відмовився виконати наказ командування повернутися на базу та вилетів на порятунок розвідувального патруля США. Зрештою пілоту вдалося врятувати чотирьох американських військових. 

Деякі ветерани справді висловили невдоволення через те, що Джо Байден не дочекався молитви наприкінці церемонії. До прикладу, про «неповагу» президента США написав колишній американський військовий, ведучий подкастів та прихильник Дональда Трампа — Шон Раян. Останнього також підтримали інші консерватори. На іншому записі з церемонії справді видно, як Джо Байден виходить із кімнати, а після цього капелани зачитують молитву. Утім, у Білому Дому не коментували ситуацію із нагородженням.  

Раніше ми вже спростовували схожі фейки, що Джо Байден покинув студію одразу після інтерв’ю американському телеканалу та нібито не дав завершити ведучій випуск новин. Тоді як Байден покинув студію на завершення інтерв’ю та не заважав ведучій.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний