НЕПРАВДА: Фарба, яку використали в озері біля російського посольства у Вільнюсі, шкідлива для екосистеми водойми

НЕПРАВДА: Фарба, яку використали в озері біля російського посольства у Вільнюсі, шкідлива для екосистеми водойми

18 Квітня 2022
FacebookTwitterTelegram
512

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито червона фарба, яку використали в озері біля російського посольства у Вільнюсі, шкідлива для екосистеми водойми. 

Утім, це — неправда.

6 квітня у Вільнюсі, столиці Литви, водойму поблизу російського посольства зафарбували в червоний колір, щоб привернути увагу до злочинів росії.

Фото водойми з червоною фарбою

Юлія Самороковська, представниця поліції Вільнюського округу, повідомила, що акцію протесту погодили з інспекторами з охорони природи, фарба не шкодить тваринам та рослинам.

Паулюс Вайтекенас (Paulius Vaitekėnas), представник муніципалітету Вільнюса, також підтвердив, що фарба не шкодить екосистемі озера. Для акції протесту використали фарбу аналогічну тій, що використовують на День Святого Патріка.

На День Святого Патріка води річки Вільня (Вільняле) фарбують у зелений колір. Ця спеціальна фарба безпечна і не шкодить навколишньому середовищу, вона повністю розчиняється у воді протягом 30 хвилин.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний