НЕПРАВДА: Фото австралійської бронетехніки, яку передали Україні
Beta

НЕПРАВДА: Фото австралійської бронетехніки, яку передали Україні

31 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
94

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото нібито бронетехніки, яку Австралія передала Україні. Утім, це — неправда, на фото зображена інша техніка.

Скриншот публікації

Зворотний пошук по фото в інструменті TinEye показує, що це фото поширюють у мережі щонайменше з 2017 року. Також світлина є на фотобанку Alamy. У підписі до фото вказано, що воно зроблене в Німеччині у місті Графенвер (Grafenwöhr) 21 лютого 2017 року. На фото — бойові машини піхоти Marder, які перебувають на озброєнні збройних сил Німеччини. Їх транспортували в Литву для проведення навчань НАТО.

Зображення на фотобанку Alamy

Крім того, зображення, яким ілюструють новину про австралійську бронетехніку, відредагували. На оригінальному фото немає прапорів України та Австралії поруч з номерними знаками техніки.

Австралія передає Україні бронетехніку, у тому числі броньовані машини Bushmaster. Об’єднане оперативне командування Австралії повідомило 13 квітня, що перші з 20 машин прибули в один з європейських аеропортів. 

Броньована машина Bushmaster

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний

НЕПРАВДА: За час президентства Зеленський накопичив $850 млрд

24 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
78

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, ніби політична партія «Форум за демократію» (Forum voor Democratie) у Нідерландах зацікавилася походженням $850 млрд, які накопичив Володимир Зеленський. Мовляв, більшу частину цих коштів він отримав, коли став президентом. 

Утім, таких коштів у Зеленського немає. 

Хибні припущення про те, що президент України є мілліардером, вже спростовували у Forbes. За їхніми оцінками, наразі його статки варті щонайбільше $20 млн, з них приблизно:

  • $11 млн — частка (25%) у групі компаній «Квартал 95»;
  • $4 млн — портфель нерухомості;
  • $2 млн — кошти на банківських рахунках, у готівці та банківських облігаціях;
  • $1 млн — інші активи, серед яких 2 автомобілі, коштовності та ін.

Згідно з оприлюдненою у 2021 році декларацією, доходи Глави держави та членів його родини у попередньому році склали 22,7 млн грн, тобто близько $816 тис. (за курсом на 31 березня 2021 року). Основна частина доходу надійшла від продажу нерухомого майна та земельної ділянки — 13,5 млн грн ($486 тис.), а також роялті — 4,6 млн грн ($165 тис.). Сума зарплати, яку одержав Президент у звітному періоді, становила 336 тис. грн ($13,2 тис.). 

«Форум за демократію» — нідерландська консервативна праворадикальна політична партія, заснована Тьєррі Боде та Хенком Оттеном у 2015 році. Тьєррі Боде відомий своїми проросійськими поглядами та ймовірними зв’язками з кремлем. У 2018 році Аналітична рада США назвала його разом із низкою інших європейських політиків  «троянським конем кремля». У своїх соціальних мережах він неодноразово поширював дезінформацію про Україну, зокрема про катастрофу МН17, виступав за пом’якшення санкцій та налагодження зв’язків з росією, а також підтримав російське вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний