НЕПРАВДА: Фото документів полонених військових із 79 окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ

НЕПРАВДА: Фото документів полонених військових із 79 окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ

31 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
1210

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із 24 травня 2022 року в мережі поширюють фото, на якому нібито зібрали документи полонених українських солдат із 79 окремої десантно-штурмової бригади. Додають, що військові «відмовилися гинути за амбіції Зеленського». 

Скриншот допису

Однак щонайменше один громадянин України, документи якого показали на фото, не перебуває на військовій службі в ЗСУ. 

24 травня 2022 року у Борівській селищній громаді (Харківська область) повідомили, що на цьому фото — паспорт та військовий квиток місцевого жителя Максима Романченка. 

Із 16 квітня 2022 року окупанти контролюють всю територію Борівської громади. Борівчани повідомили, що Максим Романченко на момент окупації перебував у селі, працював на одному з місцевих сільгосппідприємств та не був на військовій службі в ЗСУ. Російські окупанти вивозили Романченка в невідомому напрямку, але через три дні чоловік повернувся додому. 

У Борівській селищній громаді не мають інформації про інші документи на фото, однак припускають, що їх отримали схожим способом. І додають, що рф навмисно вигадує історії українських військових, які начебто здалися у полон, задля посилення наративу про уявну перевагу росії над Україною.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний