НЕПРАВДА: Фото підриву авто з російськими дипломатами 26 квітня 2022 року

НЕПРАВДА: Фото підриву авто з російськими дипломатами 26 квітня 2022 року

10 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
778

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють нібито фото підриву авто з російськими дипломатами у квітні 2022 року. Утім, це фото не пов’язане з подіями в 2022 році.

Скриншот допису

Зворотний пошук по фото в Google показує, що це фото з’явилося в мережі ще в 2019 році. Це пожежа в Дніпрі у грудні 2019 року, тоді в центрі міста згоріли кілька автомобілів.

Результати пошуку

На фото видно номер одно з авто — перші букви «АЕ». Це літеросполука, яка вказує на реєстрацію в Дніпропетровській області. Отже, на фото не авто російських дипломатів.

Фрагмент фото

У квітні 2022 року ні офіційні джерела, ні ЗМІ не повідомляли про підрив авто з російськими дипломатами. У публікації додають цитату представника мзс росії про цей інцидент. Це коментар марії захарової, офіційної представниці мзс росії щодо підриву авто з російськими дипломатами в Кабулі (Афганістан) у грудні 2020 року.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний