НЕПРАВДА: Фото пожежі на фрегаті рф проєкту «Буревісник» у травні 2022 року

НЕПРАВДА: Фото пожежі на фрегаті рф проєкту «Буревісник» у травні 2022 року

10 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
1855

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють нібито фото пожежі на борту російського фрегата проєкту «Буревісник». Частина дописів з’явилася 6 травня, а деякі — 10 травня. Ілюструють такі дописи трьома різними фото. Утім, на всіх фото, які використовують у публікаціях, зображена не пожежа на російському фрегаті.

Скриншоти публікацій з фото

Зворотний пошук в TinEye показує, що перше фото, яке використовують для ілюстрації дописів, з’явилось у мережі ще в 2009 році. На сайті фотобанку Alamy зазначено, що фото належить Reuters і було зроблене 10 лютого 2009 року. Це пожежа на нафтовому танкері поблизу Дубаї. Це фото можна знайти й на сайті Reuters.

Пожежа на танкері, 2009 рік. Джерело — Reuters 

Зворотний пошук у TinEye другого фото показує, що воно з’явилось у мережі ще в 2019 році. Це пожежа на нафтовому танкері в Оманській затоці 14 червня 2019 року.

Фото пожежі в Оманській затоці в 2019 році. Джерело — Iranian Students’ News Agency, ISNA/AP

Фрагмент із третього фото — випробування норвезької ракети Naval Strike Missile у 2013 році. Раніше це зображення також хибно використовували як ілюстрацію вибуху на ракетному крейсері «Москва».

Вибух під час випробувань у Норвегії в 2013 році.  Джерело — ютуб-канал CNN

Отже, жодне з фото не ілюструє вибухи на російському фрегаті проєкту «Буревісник» у травні 2022 року. 

6 травня ЗМІ повідомляли, що біля острова Зміїний горить російський фрегат «Адмірал Макаров», однак офіційні джерела цю інформацію не коментували. Раніше ми спростовували схожий фейк зі ще одним фото вибуху.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний