НЕПРАВДА: Фото пожежі на заводі в Пермі 1 травня 2022 року

НЕПРАВДА: Фото пожежі на заводі в Пермі 1 травня 2022 року

3 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
579

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють нібито фото пожежі на заводі у Пермі 1 травня 2022 року. Дописи ілюструють двома варіантами фото.

Скриншоти статей

Утім, це — неправда. Зворотний пошук по фото показує, що обидва кадри зроблені не в Пермі в 2022 році.

Зверніть увагу! Новина написана поєднанням кирилиці й латиниці (порівняйте: замість кириличної «и» у тексті використана латинська «u» у словах «вuбyхнyв» та «гoрuть»). Сам текст емоційний. Подібні ознаки вказують, що перед вами або фейк, або клікбейт.

Крім того, у дописах дають посилання на телеграм-канал, де нібито опубліковано деталі. Однак посилання веде не на конкретний допис, а на закритий телеграм-канал із новинами. Щоб отримати доступ до каналу, потрібно почекати підтвердження адміністратора. Такі новини із вражаючими фото чи заголовками поширюють, щоб оманливими шляхом збільшити кількість підписників.

Зворотний пошук в TinEye показує, що перше фото, яким ілюструють дописи, з’явилося у мережі ще в 2013 році. На ньому, найімовірніше, пожежа в Туреччині, оскільки вперше фото публікували турецькі ЗМІ. Достеменно невідомо, де сама трапилась ця пожежа, однак фото не має ніякого стосунку до подій у росії в 2022 році.

Результати пошуку в TinEye

Зворотний пошук в Google по другому фото показує, що це фото з’явилось у мережі в 2021 році. У правому нижньому куті фото — логотип російського медіа e1.ru. Видання публікувало фото пожежі поблизу гори Волчиха біля Єкатеринбурга. e1.ru вказують, що фото подій їм надіслав читач.

Результати пошуку в Google

1 травня в Пермі справді була пожежа на заводі, який виготовляє снаряди для реактивних систем залпового вогню “Град” і “Смерч” та комплексів протиповітряної оборони. Однак фото, які використовують у публікаціях, з нею не пов’язані.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний