НЕПРАВДА: Фото російського гвинтокрила, збитого ЗСУ

НЕПРАВДА: Фото російського гвинтокрила, збитого ЗСУ

22 Квітня 2022
FacebookTwitterTelegram
697

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото, на якому нібито зображено збитий гвинтокрил російських окупантів. 

Скриншот допису

Однак на фото — вертоліт Ка-52 «Алігатор» під час всеросійських змагань льотчиків «Авіадартс» 4 червня 2016 року.

У дописах дають посилання на телеграм-канал, де нібито опубліковано більше інформації. Однак посилання веде не на конкретний допис, а на закритий телеграм-канал. Щоб отримати доступ до каналу, потрібно почекати підтвердження адміністратора. Такі новини із вражаючими фото чи заголовками поширюють, щоб оманливими шляхом збільшити кількість підписників.

Автор опублікував допис 17 квітня 2022 року. За допомогою зворотного пошуку зображень у Google Images ми знайшли публікації з цим фото. На фотостоці Alamy у підписі до фото зазначено, що на ньому зображено вертоліт Ка-52 «Алігатор» під час всеросійських змагань льотчиків «Авіадартс» 4 червня 2016 року. Цей етап змагань відбувався на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим. Фото зробили в російській державній інформаційній агенції ТАСС.

За даними командування Повітряних сил, 17 квітня 2022 року за добу ЗСУ збили три вертольоти: два Мі-24 та один Ка-52.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний