НЕПРАВДА: Фото вибуху на одному з російських флагманів 6 травня 2022 року

НЕПРАВДА: Фото вибуху на одному з російських флагманів 6 травня 2022 року

9 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
871

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють нібито фото вибуху на одному з російських флагманів 6 травня 2022 року.

Скриншот допису

Утім, це — неправда.

Зворотний пошук в Google показує, що це фото з’явилося на сайті «Галицький кореспондент». У підписі до фото зазначено: «Фото – колаж “Галицького кореспондента”». Його зробили для ілюстрації публікації про знищення українськими військовими крейсера «Москва».

Якщо придивитися до фото, то помітно, що це — колаж. Пожежа на крейсері виглядає неприродно. Навколо фрагментів корабля є незафарбовані частини неба, а лінії пожежі дуже чіткі.

Фрагмент колажу

Крім того, 121 — це номер крейсера «Москва». Зворотний пошук в TinEye дозволяє встановити, яке фото з вибухом використали для колажу. Воно з’явилося на фотобанках ще в 2016 році.

Результати пошуку в TinEye

6 травня ЗМІ повідомляли, що біля острова Зміїний горить російський фрегат «Адмірал Макаров», однак офіційні джерела цю інформацію не коментували. 7 травня Міністерство оборони України повідомило, що «Байрактар» уразив російський десантний корабель проєкту 11770 «Серна» та два зенітних ракетних комплекси «Тор» поблизу Зміїного.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний