НЕПРАВДА: Фото вибуху в Миколаєві внаслідок удару російських окупантів

НЕПРАВДА: Фото вибуху в Миколаєві внаслідок удару російських окупантів

22 Квітня 2022
FacebookTwitterTelegram
641

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото, на якому нібито видно вибухи в Миколаєві внаслідок удару російськими окупантами.

Скриншот допису

Однак на фото — вибухи в Секторі Гази внаслідок авіаудару Ізраїлю.  

Зверніть увагу! Новина написана поєднанням кирилиці й латиниці (порівняйте: замість кириличної «и» в тексті використана латинська «u» у словах «потужнuх» та «вuбухів»). Сам текст емоційний. Подібні ознаки вказують, що перед вами або фейк, або клікбейт.

У дописах дають посилання на телеграм-канал, де нібито опубліковано більше інформації. Однак посилання веде не на конкретний допис, а закритий телеграм-канал. Щоб отримати доступ, потрібно почекати підтвердження адміністратора. Такі новини із вражаючими фото чи заголовками поширюють, щоб оманливим шляхом збільшити кількість підписників.

Автор опублікував допис 19 квітня 2022 року. За допомогою зворотного пошуку зображення у TinEye ми знайшли публікації з цим фото. У підписах йдеться, що на ньому зображено вибухи внаслідок ізраїльського авіаудару в Секторі Гази 10 травня 2021 року. 

Міністерство охорони здоров’я Гази заявило, що внаслідок авіаударів Ізраїлю в той день загинуло 20 людей, 65 осіб отримали поранення. Перед початком авіаударів зі сторони Ізраїлю ХАМАС (організація, що керує Газою) завдала ударів ракетами по Єрусалиму. За словами ізраїльських військових, всього випустили 50 ракет. 

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу пізніше звинуватив ХАМАС у тому, що вони перейшла «червону межу» ракетним обстрілом Єрусалима, і пообіцяв жорстку відповідь.

У ніч на 19 квітня 2022 року Миколаїв справді зазнав обстрілів з боку російських окупантів. Унаслідок удару було пошкоджено електроопору та поранено двох людей.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний