НЕПРАВДА: Французького професора затримали через критику вакцинації від коронавірусу | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Французького професора затримали через критику вакцинації від коронавірусу

12 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
682

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про французького професора, антивакцинатора Жан-Бернара Фуртільяна. Професора нібито примусово відправили до психіатричної лікарні через його погляди.

Скриншот допису, що поширюють у Facebook

 

Однак це неправда. Далі пояснюємо чому.

Схожі фейки вже перевіряли незалежні іноземні фактчекери з 20 minutes.

Жан-Бернара Фуртільяна дійсно затримали у грудні 2020 року, однак зовсім через інші причини. Він був причетний до створення організації “Fonds Josefa”, яка проводила нелегальні випробування препаратів на людях. Пластирі нібито повинні були допомагати при лікуванні неврологічних захворювань. 

У вересні 2019 року Національна агенція з безпеки лікарських засобів та медичних виробів, медичний регулятор Франції, заборонила проведення випробувань. Їх проводили без дозволу регулятора. Якість та побічні ефекти медичних препаратів, що використовували під час випробувань, невідомі. У тому ж місяці почалось судове розслідування діяльності “Fonds Josefa”.

Жан-Бернар Фуртільян ігнорував судові повістки, тому його арештували 7 грудня 2020 року. Після проведення медичного огляду було встановлено, що він потребує психіатричної допомоги. Однак вже через кілька днів, 17 грудня його випустили на свободу. Розслідування в його справі продовжується.

Щодо фейків та конспірологічних теорій, що були зазначені у дописі, то частину з них VoxCheck уже спростував. Нагадаємо:

  • немає зв’язку між наявністю алюмінію у вакцинах та аутоімунними чи неврологічними  захворюваннями; 
  • коронавірус не створювали за допомогою ВІЛ — ця конспірологічна теорія з’явилась після публікації нерецензованого дослідження, яке потім було відкликано авторами. ВІЛ та SARS-CoV-2 дійсно мають кілька ідентичних послідовностей вірусного ДНК, однак таке співпадіння існує і між іншими вірусами;
  • теорії штучного походження SARS-CoV-2 не мають ніякого підґрунтя

Крім того, Жан-Бернар Фуртільян звинувачував Інститут Пастера, який нібито причетний до створення коронавірусів. Однак Інститут не створював вірус SARS-CoV-1, а, навпаки, розроблював вакцину проти нього у 2004 році. Інститут Пастера не співпрацював з лабораторією BSL-4 Вуханського інституту вірусології, яку конспірологи пов’язують із “створенням” коронавірусу. 

У деяких дописах також стверджують, що вакцина від коронавірусу нібито містить вірус малярії. Проте малярію викликає не вірус, а паразит роду Plasmodium. У вакцинах не містяться послідовності ДНК збудника малярії.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний