НЕПРАВДА: Голова Харківської ОДА Синєгубов втік з міста

НЕПРАВДА: Голова Харківської ОДА Синєгубов втік з міста

24 Травня 2024
FacebookTwitterTelegram
177

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що голова Харківської обласної військової адміністрації нібито втік з міста та переховується у Полтаві. 

Утім, це — неправда. Фото- та відеозвіти свідчать про те, що голова Харківської ОДА продовжує працювати у місті.

Скриншот допису

Про те, що начальник Харківської обласної військової адміністрації перебуває в місті, свідчать регулярні дописи Синєгубова у соцмережах. Наприклад, на наступний день після публікації новини про втечу голова ОДА записав відеозвернення. У ньому Синєгубов повідомив, що доручив своєму профільному заступнику зібрати всіх учасників процесу будівництва фортифікаційних споруд для того, щоб кожен підрядник прозвітував про виконану роботу. 

За допомогою зворотного пошуку вдалося визначити, що відеозвернення зняте не у Полтаві, а біля Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. За допомогою Google Street View ми підтвердили, що Синєгубов знаходився у центрі Харкова.

Зверху — скриншот відеозвернення голови Харківської ОДА Синєгубова, знизу — скриншот локації у центрі Харкова у Google Street View

До того ж 16 травня Президент України Володимир Зеленський провів у Харкові засідання Ставки Верховного головнокомандувача. Керівник Харківської ОДА був на ньому присутній.

Керівник Харківської ОДА на засіданні Ставки у Харкові

10 травня росіяни почали нову хвилю наступу на Харківщину. Подібними фейками ворог намагається поширити паніку та зневіру серед населення регіону. Раніше ми спростовували інформацію, нібито жителям почали надходити SMS-повідомлення від ДСНС України із закликами терміново евакуюватися з Харкова.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний