НЕПРАВДА: Громадянин США Цезар Квінтана загинув у Маріуполі

НЕПРАВДА: Громадянин США Цезар Квінтана загинув у Маріуполі

20 Квітня 2022
FacebookTwitterTelegram
406

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито громадянин США Цезар Квінтана (Cesar Quintana) загинув у Маріуполі. У дописах подають дві версії: або стверджують, що Квінтана намагався знайти свого сина, або що воював на боці ЗСУ проти росії. Крім того, у паспорті навіть вказане нібито місце поховання Квінтани — селище Моряків на західній околиці Маріуполя.

Скриншот допису, який поширюють у Facebook 

Утім, це — неправда.

Інформацію про свою смерть Цезар Квінтана спростував у коментарі The Washington Post. Він розповів, що його колишня дружина, українка за походженням, рік тому повернулася з сином в Україну. Квінтана намагався забрати сина в США у грудні 2021 року, тоді він приїжджав у Маріуполь. Поліція конфіскувала у нього паспорт під час спроби перетнути кордон із сином. Ймовірно, документи російські окупанти знайшли у поліцейському відділку в Маріуполі або ж отримати від колаборантів серед українських службовців.

Квінтана не приїжджав в Україну від початку повномасштабного російського вторгнення і стверджує, що мати виїхала з сином в росію.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний