НЕПРАВДА: Карантин та вакцинація незаконні, вакцини неефективні, а літаки розпилюють хімтрейли

НЕПРАВДА: Карантин та вакцинація незаконні, вакцини неефективні, а літаки розпилюють хімтрейли

12 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
2011

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

В українському сегменті Facebook поширюють відео, у якому підприємець Віктор Вікарчук, чиї тези ми вже неодноразово спростовували раніше, стверджує, що: 

  • Вакцинація населення від COVID-19 та карантинні обмеження є незаконними, адже Верховна Рада не ухвалила відповідного закону. 
  • Вакцинація нібито не має жодного ефекту, бо вакциновані все одно розносять вірус — і через це ВООЗ заборонила введення сертифікатів про вакцинацію.
  • Насамкінець Вікарчук зазначає, що над Україною почала літати авіація, яка розпилює так звані хімтрейли — токсичний слід, що підриває здоров’я людей.

Скриншот з відео

Утім, ці тези не відповідають дійсності. Далі пояснюємо чому.

Вакцинація та карантин мають під собою законні підстави

Вакцинація в Україні почалася 24 лютого 2021 року. Перед цим МОЗ видало наказ про затвердження до так званої “Дорожньої карти з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19”. Це документ, який юридично оформлює вакцинацію від коронавірусу в Україні. Карантинні обмеження впроваджені спеціальною постановою Кабінету Міністрів.

Водночас Вікарчук стверджує, що вакцинація та карантинні обмеження, не мають під собою жодної правової основи, адже закону, який би це дозволяв, не ухвалювала Верховна Рада. У той же час, за його словами, постанови Кабміну та накази МОЗ не є законодавством. Відтак, посилаючись на статтю 19 Конституції України, яка передбачає, що ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством, підприємець закликає українців ігнорувати карантинні обмеження та не вакцинуватися.

Верховна Рада дійсно не ухвалювала умовного закону про “Вакцинацію від COVID-19”. Однак, попри слова Вікарчука, це не означає, що вакцинація та карантин є незаконними. Річ у тім, що він дає неправильне визначення законодавства: нібито до нього входять лише закони, ухвалені ВРУ та підписані президентом. Це неправда. В тлумаченні терміна “законодавство” від Конституційного Суду до законодавства належать не тільки закони ВРУ, але й, зокрема, укази президента, постанови, накази та інші нормативні акти міністерств. 

Таким чином, до законодавства належать і наказ МОЗ, і постанова Кабміну, і їхнє виконання є обов’язковим. Вікарчук не говорить, що ці документи за юридичною класифікацією є підзаконними нормативно-правовими актами і вони забезпечують виконання законів шляхом їх конкретизації.

Згадані постанова Кабміну та наказ МОЗ не розглядалися б як частина законодавства, якщо б вони суперечили повноцінним законам. Щоправда, вони цього не роблять. Обидва документи базуються на законі України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, реалізуючи його виконання на практиці.

Ефективність вакцин доведена, а ВООЗ не забороняла сертифікати про вакцинацію

Вікарчук і раніше заявляв, що ВООЗ нібито заборонила введення сертифікатів про вакцинацію і що вакцини нібито неефективні. І  ми це вже спростовували: ні на своєму сайті, ні в коментарях для ЗМІ представники ВООЗ не робили таких заяв.

Щодо вакцин від COVID-19, ВООЗ неодноразово заявляла про їхню ефективність та безпечність. Те, що вакциновані хворіють на  COVID-19 — це нормально і  це не свідчить, що вакцини неефективні або небезпечні. Жодна з вакцин проти COVID-19 не надає 100-відсоткового захисту від зараження, однак вони значно зменшують ризик захворюваності та, що не менш важливо, допомагають уникнути важких симптомів хвороби, госпіталізації та смерті. Зараження COVID-19 після повного курсу вакцинації називають проривним інфікуванням. Люди з проривним інфікуванням можуть передавати хворобу іншим. Повністю вакциновані люди з проривним інфікуванням із меншою вірогідністю захворіють на важку форму COVID-19, ніж невакциновані. Таким чином, ці люди рідше помирають та їх рідше госпіталізують. 

Над територією України не розпилюють хімтрейли

Ми також неодноразово спростовували фейки про так звані хімтрейли, які нібито розпилюють з літаків. Хімтрейлами конспірологи називають конденсаційні сліди літаків, що нібито викидають в атмосферу отруйні хімічні речовини. Жодних фактів, які б підтверджували існування хімтрейлів не існує. Під час дослідження Інституту науки Карнегі та Каліфорнійського університету Ірвайн 98,7% опитаних науковців (76 із 77) не виявили жодних підтверджень того, що існують якісь програми атмосферного обприскування. Ці науковці — фахівці у галузі атмосферних наук, що займалися вивченням того, як загалом літаки та впливають на атмосферу, та як хімічні речовини осідають на землю.

Група дослідників впливу технологій на клімат з Гарвардського університету також заперечує існування хімтрейлів. У своїй публічній заяві вони вказують, що під час досліджень ніколи не зустрічали підтверджень такої теорії. До того ж науковці зазначають, що якби така широкомасштабна кампанія з розприскування речовин існувала, то для цього треба було б забезпечити програму з виробництва, завантаження та розпорошення цих речовин. Для цього довелося б залучити тисячі чи десятки тисяч працівників, тож тримати цю програму в таємниці було б дуже складно.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний