НЕПРАВДА: Кличко заявив, що окуповані території — вже не Україна

НЕПРАВДА: Кличко заявив, що окуповані території — вже не Україна

31 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
236

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито мер Києва Віталій Клично запропонував проголосувати та не вважати окуповані території частиною України. Автори додають уривок з інтерв`ю політика в якому він говорить: «… проголосувати, ті території, які окуповані, вони вже не Україна, тому, що представників не буде. Яким чином ми враховуємо ці території чи не враховуємо? Це одне питання».

Утім, це неправда. Цитату вирвали з контексту. Насправді ж Кличко говорив про причини, які унеможливлюють проведення виборів. Серед них зокрема і те, що частина людей перебуває на окупованих територіях і не зможуть проголосувати.

Скриншот допису  

На відео, яке поширили у мережі, вгорі ліворуч видно логотип телеканалу «Київ». За ключовими словами ми знайшли даний випуск на ютуб-каналі телеканалу, його опублікували 20 жовтня.

В етері журналістка запитала про перспективу проведення виборів, у відповідь Віталій Кличко заявив, що вибори під час війни можуть мати негативні наслідки. По-перше, через внутрішнє протистояння, яке почнеться під час передвиборчих перегонів. По-друге, через те, що не всі зможуть прийти на виборчі дільниці.  

«Вибори проходять і в білорусі, і в росії. Прийшов, поставив галочку — це вибори? Ні, це умови, рівні можливості для кожного брати участь, рівні можливості голосувати. Проголосувати. Ті території, які окуповані, вони вже не Україна, тому що представників [України на виборчих дільницях] не буде. Яким чином ми враховуємо ці території чи не враховуємо? Це одне питання. Друге питання, біля 9 мільйонів українців знаходиться зараз за кордоном, яким чином їх рахувати? Така ж кількість людей внутрішньопереміщених осіб, також як їх рахувати?», зауважив політик. 

Також мер Києва повідомив, що частина громадян перебуває у війську у зоні бойових дій, де поставити виборчі дільниці та запросити спостерігачів неможливо через питання безпеки. Він також вказав, що проведення виборів потребуватиме мільярдів гривень, які ефективніше буде спрямувати на озброєння. 

Раніше ми спростовували фейк, нібито ЄС поширив санкції на тимчасово окуповані території Херсонської і Запорізької областей, а отже визнав ці регіони російськими.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний