НЕПРАВДА: Книгу з промовами Зеленського продають у тому самому розділі, що й книги про нацистів

НЕПРАВДА: Книгу з промовами Зеленського продають у тому самому розділі, що й книги про нацистів

31 Серпня 2023
FacebookTwitterTelegram
342

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що книга з текстами виступів Зеленського у польських інтернет-магазинах продається разом із книгами про нацистів. Серед рекомендованої літератури можна помітити «Майн Кампф» та книгу про Волинську трагедію. 

У тексті на скриншоті допущено помилку. Також на справжньому сайті зовсім інший підбір рекомендованої літератури та текст. 

Скриншот допису

На скриншоті помітно, що книга, на яку вказують, — це «Зеленський. Біографія» авторства Войцеха Рогачина від видавництва «Wielka Litera». У ній йдеться про життєвий шлях Президента України Володимира Зеленського.

Відразу на фото помітно помилку. У фразі «Może i się spodobać» («Мені може сподобатися») правильно буде «Może ci się spodobać» («Можливо, вам сподобається»).

Під час пошуку що це за книга на фото нам вдалося знати сайт, який є дуже подібним до того, який поширює російська пропаганда. Це книжковий магазин «Tania Książka». Наразі книга про Зеленського там коштує 27,47 злотих. 

Також можна помітити різницю на сайті та іншому підборі рекомендованих книг. Замість «Może i się spodobać» на сайті написано «Poznaj inne fascynujące sylwetki znanych i nieznanych» («Ознайомтеся з іншими захопливими відомими чи невідомими біографіями»). Підбір книг також зовсім інший. 

Зразок замовлення та приклад рекомендованих книг 

У магазині справді продають «Майн Кампф». Проте це не оригінальна книга Гітлера, а критичне видання з коментарями від польського історика Євгеніуша Круля.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний