НЕПРАВДА: Київ відключив газ на підконтрольній Україні території Луганської і Донецької областей 23 травня 2022 року

НЕПРАВДА: Київ відключив газ на підконтрольній Україні території Луганської і Донецької областей 23 травня 2022 року

31 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
1158

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, ніби українська влада відключила газ на підконтрольній Україні території Луганської й Донецької областей 23 травня 2022 року. 

Скриншот допису Facebook

Однак насправді російські військові пошкодили магістральний газогін на межі Луганської й Донецької областей, і через це зупинилось газопостачання до областей. Пошкоджена ділянка газопроводу виявлена, але виконання ремонтних робіт та відновлення газопостачання неможливе через обстріли російської армії. Про це 23 травня повідомив Оператор газотранспортної системи України. 

Альтернативні варіанти транспортування газу в регіони недоступні через перекриття росією 11 травня газопроводу «Союз» на території рф до газовимірювальної станції «Сохранівка». А також через несанкціоноване перекриття росією газових кранів в районі компресорної станції «Новопсков» на тимчасово окупованій території Луганської області. Ці газові крани належать до магістрального газогону, що транспортував газ на територію Донецької та Луганської областей.

Як повідомили у відомстві, співробітники Оператора ГТС України залишаються на території регіонів, і за найпершої нагоди готові розпочати відновлення пошкодженої газотранспортної інфраструктури.

Головні газопроводи з росії, зокрема «Союз» 

Газовимірювальна станція «Сохранівка», частина газопроводу «Союз»  

Газотранспортна мережа в районі КС «Новопсков» у Луганській області

Новопсков на тимчасово захопленій росією території Луганської області

23 травня в Луганській ОВА підтвердили, що росіяни пошкодили газопровід, і дістатися до нього складно через бойові дії. У всій Донецькій області через пошкодження теж відсутнє газопостачання, за винятком двох об’єднаних територіальній громад.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний