НЕПРАВДА: Марк Міллі закликав українців проводити теракти на території росії

НЕПРАВДА: Марк Міллі закликав українців проводити теракти на території росії

9 Квітня 2024
FacebookTwitterTelegram
228

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У різних соціальних мережах, зокрема Threads, поширюють інформацію, нібито 4 грудня 2023 року тодішній голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі заохочував Україну до терору проти російських громадян. Його слова публікує The Washington Post.

Це — неправда. За даними The Washington Post, Марк Міллі не закликав Україну до терактів на території росії. Він радив українським бійцям активно діяти проти російських солдатів у тилу на окупованих територіях. Також США не заохочують українські сили завдавати удари поза власними кордонами.

Скриншот допису 

The Washington Post 4 грудня 2023 року опублікувало статтю «Miscalculations, divisions marked offensive planning by U.S., Ukraine», де справді є подібна заява Марка Міллі. У самому матеріалі описують події на початку 2023 року, тобто напередодні українського літнього контрнаступу. Тоді Міллі обіймав посаду голови Об’єднаного комітету начальників штабів США, яку залишив наприкінці вересня 2023 року. 

За даними The Washington Post, Марк Міллі озвучив дані слова під час спілкування з українськими бійцями Сил спеціальних операцій у Вісбадені, Німеччина. Медіа вказує, що у такий спосіб він намагався надихнути їх. Водночас Міллі висловив дані слова у контексті тилових операцій на підконтрольній ворогу території: «Під час одного візиту до Вісбадена Міллі поспілкувався з українськими спецпризначенцями, які працювали з американськими зеленими беретами, в надії надихнути їх перед операціями в районах, контрольованих ворогом».

У статті слова Міллі передані наступним чином: 

«”There should be no Russian who goes to sleep without wondering if they’re going to get their throat slit in the middle of the night,” Milley said, according to an official with knowledge of the event. “You gotta get back there, and create a campaign behind the lines”»

Її можна перекласти наступним чином: 

«”Не повинно бути жодного росіянина, який лягав би спати, не думаючи про те, що йому переріжуть горло посеред ночі”, — сказав Міллі, за словами чиновника, обізнаного з цією подією. “Ви повинні повернутися туди та створити кампанію за лінією фронту”». 

У статті загалом не йшлося про цивільних, оскільки вона присвячена виключно військовій ситуації у російсько-українській війні. Тому, коли Міллі говорив про «росіян», то мав на увазі саме військових рф, а не цивільних. Також пізніше речник Державного департаменту Метью Міллер вказував, що позиція США залишається незмінною: вони не заохочують українські сили завдавати удари поза власними кордонами.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний