НЕПРАВДА: На апаратах ШВЛ в Італії вбили тисячі людей, через маски діти не можуть вчитися в школах | VoxUkraine

НЕПРАВДА: На апаратах ШВЛ в Італії вбили тисячі людей, через маски діти не можуть вчитися в школах

27 Жовтня 2020
FacebookTwitterTelegram
614

Перевірка фейків у рамках партнерства з Фейсбук

У цьому інтерв’ю екскурсовод та блогер Катерина Сініцина-Сантоні, тези якої ми спростовували раніше (тут і тут), розповідає про те, як Італія переносить пандемію, що відбувається з економікою країни та навчанням дітей у школах. Утім, більшість тез спікерки не відповідають дійсності. 

Маски не перенасичують організм CO2, а тому не шкодять навчанню дітей.

Під час носіння маски ми не вдихаємо вуглекислий газ, який щойно видихнули. Молекули діоксиду вуглецю є надто малими, а тому не затримуються на масці і проходять через неї. 

Як повідомляють представники CDC виданню Reuters, вуглекислий газ з часом повільно може накопичуватися в масці. Однак організм переносить це нормально, а тому маска навряд чи може викликати надмірну кількість CO2 в організмі. 

Носіння маски може бути некомфортним, але у часи пандемії – це спосіб захистити себе та людей навколо. У ВООЗ наголошують, що при правильному використанні масок вони не зменшують кількість кисню та відповідно не збільшують кількість вуглекислого газу.

Маски не є шкідливими і не спричиняють кисневе голодування мозку.

Тези про шкоду масок ми вже спростовували тут і тут.

Маски не можуть спричинити гіпоксію. 

Гіпоксія – це стан, під час його організм людини не отримує достатню кількість кисню. Носіння маски не зменшує доступ кисню до організму, це не підтверджено жодним дослідженням.

ВООЗ стверджує, що носіння маски для обличчя є безпечним і може захистити від інфікування новим коронавірусом. Твердження про негативний вплив носіння масок на імунітет людини є безпідставним. 

Немає підтверджень тому, що внаслідок неправильного протоколу лікування на апараті штучної вентиляції легенів в Італії померло 35 тис. людей.

Спікерка зазначає, що через неправильний протокол лікування вбили 35 тис. пацієнтів. Однак, ні італійські, ні іноземні офіційні джерела або журналісти не надають інформації про смертельні випадки через названі причини.

Соціальну дистанцію вводять не для того, щоб зробити дітей максимально дистанційованими і несоціалізованими, а щоб уповільнити поширення вірусу.

Соціальна дистанція допомагає зменшити кількість інфікованих, оскільки зараження може відбутися від безсимптомних носіїв інфекції або тих, хто перебуває на досимптомнії стадії захворювання. 

Переважно, новий коронавірус передається повітряно-крапельним шляхом від людини до людини. Саме тому у ВООЗ закликають зберігати соціальну дистанцію, щоб зменшити поширення вірусу.

Детальніше про важливість соціального дистанціювання ми писали тут.

Використання масок необхідне для боротьби з поширенням коронавурусу.

Маски ефективно запобігають розповсюдженню вірусів, і це підтверджують наукові дослідження. Проте для якомога більшої ефективності маску потрібно носити правильно.

  • Перед тим, як одягати маску потрібно продезінфікувати руки.
  • Маска повинна щільно прилягати до обличчя та закривати рот та ніс.
  • Не можна торкатись до маски руками. Якщо раптом торкнулись до маски – помийте руки.
  • Змінювати маску потрібно кожні 2-3 години або коли вона стане вологою.
  • Не можна повторно використовувати одноразові маски.
  • Не забувайте мити руки після того, як зняли маску.

Гендиректор ВООЗ Тедрос Гебреісус має вищу медичну освіту.

Доктор Тедрос Гебреісус здобув ступінь доктора філософії з охорони здоров’я в Університеті Ноттінгема та магістра з імунології інфекційних хвороб Лондонського університету. З 2012 по 2016 рік він обіймав посаду міністра закордонних справ Ефіопії. А у період  2005–2012 рр. Тедрос Гебреісус перебував на посаді міністра охорони здоров’я Ефіопії.

Варто також зазначити, що найвище керівництво Організації не обов’язково повинне мати медичну освіту, оскільки їхнє завдання – керівництво процесами. Основна вимога до посадовців ВООЗ – досвід у сфері охорони здоров’я.

У ВООЗ працює понад 7000 людей, серед яких – медики, фахівці у галузі охорони здоров’я, науковці та епідеміологи. Крім того, у ВООЗ працюють спеціалісти, які керують адміністративними, фінансовими та інформаційними системами, а також експерти в галузі статистики.

ВООЗ може приймати внески від будь-кого, в тому числі від приватних осіб, а частка фонду Білла та Мелінди Гейтс не є найбільшою.

Як організація, ВООЗ отримує фінансування з двох основних джерел: від держав-членів, які сплачують свої нараховані внески (членські внески країн), та від добровільних внесків від держав-членів та інших партнерів (ООН, міжурядових організацій, благодійних фондів, приватного сектору). 

Станом на третій квартал 2020 року Фонд Білла та Мелінди Гейтс фінансували 11,65% програмного бюджету ВООЗ на 2020-2021 роки. Це друге місце серед усіх внесків. Більша частка внеску лише у Німеччини – 12,18%.

Безпідставно стверджувати про плани Федеральної резервної системи (ФРС) та фонду Білла і Мелінди Гейтс примусово вакцинувати людей.

По-перше, немає жодних підстав стверджувати, що вакцинація буде примусовою, коли вакцина з’явиться. Подібні тези ми розвінчували раніше. 

По-друге, Федеральна резервна система США не має відношення до вакцинації. ФРС виконує функції центрального банку США. І хоча Фонд Білла та Мелінди Гейтс витрачає кошти на вакцинацію та на розробку вакцин, немає жодних підстав стверджувати про примусовість щеплень. Тому твердження, що ФРС та фонд Білла та Мелінди Гейтс планують всіх вакцинувати – це вигадки. 

Немає підстав вважати, що невакциновані люди в Італії не зможуть користуватися літаком чи іншим транспортом.

Ми вже спростовували подібні фейки про так звані “імунні паспорти”, які будуть показувати, чи людина перехворіла коронавірусом або чи була людина вакцинована. Мовляв, лише з ними людина матиме змогу перетинати кордон чи влаштовуватися на роботу. Насправді ідея «імунних паспортів» полягає в тому, щоб люди могли отримати документальне підтвердження, що вони мають імунітет проти коронавірусу і не можуть заразити інших. Але оскільки перехворіти хворобою не завжди означає отримати імунітет від збудника хвороби, ідею “імунних паспортів” піддають критиці.

Мутація нового коронавірусу не означає, що будь-яка вакцина проти нього буде неефективною.

Ми вже розбирали тези про мутації вірусу, зокрема тут, тут і тут. Мутації для вірусів – звичне явище. І у більшості випадків вони непомітні та не мають впливу на характеристики вірусу. 

Внаслідок еволюції вірус може отримати стійкість до вакцини, однак цей процес часто потребує тривалого часу. Вакцини проти вірусів РНК (до яких відноситься і SARS-CoV-2), а саме жовтої лихоманки, кору та свинки, були розроблені протягом 30-х — 70-х років минулого століття і все ще мають високу ефективність. Ці віруси мутують так само швидко чи навіть швидше, ніж коронавіруси. 

Науковці публікують докази того, що новий коронавірус мутує. Однак незважаючи на це, він демонструє низьку швидкість мутацій. Дослідники мутацій нового коронавірусу вважають це позитивною новиною для розробки вакцини від SARS-CoV-2.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний