НЕПРАВДА: На дебатах Джо Байден мав навушник для підказок | VoxUkraine

НЕПРАВДА: На дебатах Джо Байден мав навушник для підказок

19 Жовтня 2020
FacebookTwitterTelegram
1069

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що Джо Байден начебто мав прихований навушник та мікрофон для підказок на передвиборчих президентских дебатах 29 вересня. Як доказ наводять скріншоти трансляції, де начебто видно провід на сорочці та мікрофон на зап’ясті.

Однак те, що видають за мікрофон – насправді вервиця (чотки), а «провід» – складка сорочки та гра світла. Про це вже писали незалежні фактчекери з AFP, USA Today, Politifact, CheckYourFact, FactCheck.org, LeadStories. Далі пояснюємо, як з’явився фейк.

29 вересня пройшли перші передвиборчі дебати між кандидатами на посаду президента США – Дональдом Трампом та Джо Байденом. Ще до початку дебатів у мережі поширювалися дописи про те, що Байден уже знає питання модератора та що кандидат від демократів матиме навушник для підказок.

Твердження про те, що Байден матиме навушник на дебатах, бере початок з дописів Трампа, коли той заявив, що Байден відмовився пройти інспекцію на наявність електронних пристроїв на тілі перед дебатам. Водночас представники Байдена заявили, що твердження, що Байден відмовився від інспекції, неправдиві і що інспекція мала місце і підтвердила, що кандидат від демократів не матиме навушника.

Уже після дебатів твердження про навушник для підказок почали підкріплювати «доказами» – зображеннями, де начебто видно провід на сорочці та щось, що виглядає з-під манжету.

Скріншот, який використовують як доказ мікрофону на зап’ясті (3:39)

 

Скріншот, який використовують як доказ проводу (34:42)

 

Насправді, з-під манжету у Байдена виглядав не мікрофон, а вервиця (чотки), який Джо Байден, не знімаючи, носить на лівій руці в пам’ять про сина, який помер від раку. Про це Байден розповідав в інтерв’ю у 2017 році.

Щодо проводу, то його там не було. На зображення – складка сорочки, і це зрозуміло, якщо подивитися частину відео (час – 34:35-34:50).

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний