НЕПРАВДА: На Харківщині військкомат нагородив дружин, які здали чоловіків у ТЦК

НЕПРАВДА: На Харківщині військкомат нагородив дружин, які здали чоловіків у ТЦК

10 Квітня 2024
FacebookTwitterTelegram
360

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що 26 березня у місті Лозова Харківської області керівник місцевого військкомату нібито нагородив жінок, які «здали» своїх чоловіків ТЦК.

Утім, це — неправда. На фото зображені жінки, яких відзначили за організацію заходів із вшанування пам’яті полеглих захисників України та підтримки їхніх родин.

Скриншот публікації

Зворотний пошук зображень у гуглі показав, що для фейку пропагандисти використали фото з публікації у фейсбуці Лозівської міської територіальної громади. Насправді ж у Лозівській міській раді привітали причетних до організації заходів із вшанування пам’яті загиблих українських захисників та підтримки їхніх сімей. Подяки отримали не дружини чоловіків, яких нібито «здали» у ТЦК, а місцеві чиновники, вчителі української мови та літератури, розробники банерів та фотоматеріалів, а також ініціативна група, яка контактувала з родинами військових.

В українських надійних ЗМІ не зафіксовано повідомлень про те, що дружини повідомляють про чоловіків-ухилянтів до ТЦК. Водночас у мережі поширювали новину про те, як 25 березня жінки вийшли на протест проти мобілізації та ТЦК у Закарпатській області.

Раніше ми спростували фейк, нібито працівник ТЦК назвав дружину військового «кацапською жінкою».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний