НЕПРАВДА: На каналі ICTV вийде серіал «Волонтер з народу» із Сергієм Притулою

НЕПРАВДА: На каналі ICTV вийде серіал «Волонтер з народу» із Сергієм Притулою

30 Листопада 2023
FacebookTwitterTelegram
1970

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито на каналі ICTV, що належить Віктору Пінчуку, вийде серіал «Волонтер з народу» із Сергієм Притулою у головній ролі. 

Утім, це неправда – скриншот зі статтею «Української правди» підроблений, а згадок про запуск цього серіалу немає в українських ЗМІ.

Скриншот допису

В українських виданнях, зокрема на сайті «Української правди», немає жодної згадки про серіал «Волонтер з народу». Останній матеріал журналіста Михайла Ткача, який нібито є автором новини, опублікували 17 листопада, тоді як публікація про «Волонтера з народу» з’явилася на сайті 24 листопада. Водночас пошук попередньої версії сайту у вебархіві не дає результатів. Так само немає анонсу про серіал на сайті й у соцмережах ICTV, а також на публічній сторінці Сергія Притули у фейсбуці та інстаграмі

За ключовими словами ми знайшли першоджерело цієї інформації – ним виявився користувач фейсбуку на ім’я Ростислав Шапошников. На своїй сторінці він поширює фейки зокрема про те, що Володимир Зеленський планує звільняти Валерія Залужного за «підтримку народу України». Шапошников також критикує діяльність СБУ та ДБР через нібито несправедливі оголошення підозр у державній зраді та поваленні державного ладу, а також називає Сергія Притулу «проєктом олігарха Віктора Пінчука». В описі профілю користувач зазначає, що він є агентом ЦРУ та журналістом у Shaposhnikov.News.

Раніше ми спростовували фейки про те, що Фонд Притули не закуповував броньовані машини Spartan, а 70% коштів фонду «Повернись живим» були вкрадені.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний