НЕПРАВДА: На польському телебаченні пропонують поділити Україну «за моделлю Жириновського»

НЕПРАВДА: На польському телебаченні пропонують поділити Україну «за моделлю Жириновського»

31 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
649

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа поширюють уривок етеру польського телеканалу, стверджуючи, що на польському телебаченні пояснюють, чому частина України належить Польщі. І нібито поляки пропонують поділити Україну «за моделлю Жириновського» між Польщею, Угорщиною, Румунією та росією. Також автори публікації додають, що «свою частину» росія уже повертає.

Утім, це неправда.  

Скриншот повідомлення

Раніше скриншот етеру цього каналу, на якому зображена мапа із поділеною Україною, поширювали російські медіа, стверджуючи, що Польща хоче поділити Україну. VoxCheck уже спростовував цей фейк.

Скриншот етеру польської програми «Wiadomości» на каналі TVP1, який поширювали в російських медіа

Новину під заголовком «Дума до польського МЗС: розділимо Україну» польський новинний сайт «TVP.info» опублікував ще 23 березня 2014 року, додавши уривок програми «Wiadomości». У відео йдеться про те, як тодішній заступник голови Держдуми, лідер фракції ЛДПР Володимир Жириновський надіслав запит до МЗС Польщі із пропозицією поділити Україну.

Колишній російський політик запропонував провести референдум про приєднання до Польщі 5 західних областей України: Волинської, Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської та Рівненської. Він також звернувся зі схожою «пропозицією» до Угорщини та Румунії, закликаючи їх анексувати Закарпатську та Чернівецьку області відповідно. Тож за версією Жириновського, нові українські території обмежувалися би центральними областями. 

У МЗС Польщі назвали лист «курйозним» та вказали, що політик отримає ввічливу відповідь без посилання на зміст його листа.

Мапа у програмі «Wiadomości» TVP1 була створена для візуалізації абсурдності задуму Жириновського. У відео ведуча не виправдовує російську агресію. На початку вона озвучує звернення російського політика та реакцію польського МЗС. Далі журналістка вказує, що після окупації Криму росія пропонує Польщі приєднатись до розділу України. У відео немає слів про повернення росією своїх земель.

До того ж у повній версії етеру польські журналісти взяли коментар в експерта Польського інституту міжнародних відносин, який зазначив, що російська провокація спрямована на дискредитацію поляків та погіршення польсько-українських відносин. 

У сюжеті вказано, що Жириновський, відомий своїми скандальними заявами, має антиукраїнські та антипольські погляди. Він уже закликав до розподілу України, проте звернення до польського МЗС було погоджене в кремлі. 

Раніше ми спростовували повідомлення Іллі Киви, нібито Україна дала згоду на передачу Львова Польщі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний