НЕПРАВДА: Наприкінці травня 2022 року рівень захворюваності на COVID-19 став нульовим

НЕПРАВДА: Наприкінці травня 2022 року рівень захворюваності на COVID-19 став нульовим

27 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
640

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із 27 травня 2022 року в мережі поширюють нове відео Сергія Гули, у якому він стверджує, що:

  • COVID-19 – це вигадана хвороба;
  • офіційна статистика захворюваності на COVID-19  в Україні нульова;
  • продовження карантину в Україні в зв’язку з поширенням COVID-19 до 31 серпня 2022 року Гула пояснює тим, що необхідно примусити населення щепитися вакциною, строк дії якої закінчується.

Скриншот відео

Проте це неправда. Рівень захворюваності на COVID-19 в Україні не став нульовим. Хвороба набула характеру сезонної інфекції. Сумарно за тиждень реєструють близько 4 тис випадків COVID-19.  

Раніше ми вже неодноразово спростовували тези Сергія Гули. Про нього та інших ковід-дисидентів ми згадували у нашій статті, присвяченій річниці інфодемії. 

Про кількість хворих на COVID-19 станом на кінець травня 2022 року

14 червня 2022 року голова Національної технічної групи експертів із імунопрофілактики Федір Лапій пояснив, що COVID-19 не зникла, але набула характеру сезонної інфекції. Також він зауважив, що внаслідок перебування людей переважно на відкритому просторі рівень захворюваності на COVID-19 падає, але хвороба не зникає.  

Наразі дані щодо захворюваності на COVID-19 оновлюють раз на тиждень. Точна кількість нових підтверджених випадків COVID-19 в Україні відома станом на 23 травня 2022 року (дата публікації відео Сергія Гули — 27 травня 2022 року): за тиждень зафіксували 2132 випадки. Також відомо кількість нових випадків інфікування COVID-19 за тиждень станом на 6 червня 2022 року — 1600 осіб. 

За словами Ігоря Кузіна, головного санлікаря, в Україні продовжують молекулярний епідеміологічний нагляд: із кожної території, області беруть зразки інфікованих на COVID-19 і розшифровують геном. Таким чином спостерігають, які штами циркулюють в Україні. Наразі в країні продовжує циркулювати варіант Омікрон. 

Про причини продовження карантину в Україні через поширення COVID-19

27 травня 2022 року Кабінет Міністрів продовжив карантин та режим надзвичайної ситуації з метою запобігання розповсюдженню COVID-19 до 31 серпня 2022 року. На період воєнного стану уряд скасував встановлення різних рівнів епідемічної небезпеки в Україні. На період дії воєнного стану не відсторонюють від роботи невакцинованих співробітників тих професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим. 

Сергій Гула пов’язує продовження карантину з тим, що населення потрібно примусити щепитися вакцинами, строк дії яких закінчується. Гула стверджує, що один із керівників компанії-виробника вакцин проти COVID-19 сказав, що йому «‎потрібно викинути 30 млн доз вакцин проти COVID-19»

Ймовірно, Гула каже про заяву генерального директора Moderna Стефана Бансела. Під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі Бансел сказав: «‎Прикро говорити, що я збираюся викидати 30 мільйонів доз на сміття, тому що вони нікому не потрібні. У нас велика проблема попиту». («It’s sad to say I’m in the process of throwing 30 million doses in the garbage because nobody wants them. We have a big demand problem»). Ці дози компанія планувала знищити, а не продати. 

Крім того, щеплення від COVID-19 в Україні не є примусовим. Наразі в Україні можна вакцинуватися вакцинами від Pfizer-BioNTech, AstraZeneca, Sinovac Biotech та Moderna. З початку пандемії до 27 травня 2022 року в Україні підтверджено близько 5 млн  випадків COVID-19. 

Раніше ми вже неодноразово спростовували те, що пандемії COVID-19 не існує. Пандемія нового коронавірусу реальна. Станом на 19 червня 2022 року в світі підтверджено понад 535,8 млн випадків захворювання на COVID-19, з них понад 6,3 млн — смертельні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний