НЕПРАВДА: Нардеп Тарута заявив, що після бомбардування Драматичного театру в Маріуполі всі мирні жителі, які там переховувалися, вціліли

НЕПРАВДА: Нардеп Тарута заявив, що після бомбардування Драматичного театру в Маріуполі всі мирні жителі, які там переховувалися, вціліли

21 Березня 2022
FacebookTwitterTelegram
662

У мережі поширюють інформацію, нібито народний депутат Сергій Тарута заявив, що всі мирні жителі, які переховувалися у підірваному російськими окупантами 16 березня Драматичному театрі, живі. Також стверджуються, нібито до того президент України Володимир Зеленський сказав, що всі люди, які перебували у драмтеатрі, померли.

Скриншот допису

Однак це неправда, оскільки Зеленський не заявляв, що всі люди, які переховувалися у маріупольському Драматичному театрі загинули, а Тарута — не казав, що всі вони вижили.

Володимир Зеленський вперше прокоментував бомбардування Драматичного театру в Маріуполі у нічному зверненні 16 березня. Президент заявив, що будівля театру зруйнована, а кількість загиблих — ще невідома. За різними оцінками, у будівлі театру переховувалося від 1 до 1,5 тис. осіб.

Тарута у своєму дописі 17 березня о 10:00 повідомив, що бомбосховище Драматичного театру витримало бомбардування окупантів, завали почали розбирати і люди з-під них виходили живими. При цьому нардеп не назвав ні кількість врятованих мирних жителів, ні кількість постраждалих та загиблих.

Скриншот допису Сергія Тарути 17 березня

Вночі 18 березня у своєму дописі нардеп уточнив, що з-під завалів, які розбирали самі маріупольці, живими вийшли щонайменше 130 людей. За оцінками самих вцілілих, в бомбосховищі і самій будівлі театру залишалося щонайменше 1300 людей.

За словами Тарути, невідомо, скільки людей продовжує перебувати під завалами, скільки там є поранених і загиблих. Зрозуміло лише те, що шансів вибратися звідти у людей самостійно немає. Завали ніхто не розбирає, тому що державні, комунальні і служби порятунку були знищені за дні блокади. За словами Тарути, це означає, що всі, хто вижили після бомбардування, або помруть під завалами театру, або вже померли.

Скриншот допису Сергія Тарути від 18 березня

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний