НЕПРАВДА: Обкладинка Charlie Hebdo з новою формою французьких військових у вигляді надгробних плит

НЕПРАВДА: Обкладинка Charlie Hebdo з новою формою французьких військових у вигляді надгробних плит

27 Червня 2024
FacebookTwitterTelegram
171

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють нібито нову обкладинку французького сатиричного видання Charlie Hebdo під номером №1665. На малюнку зображені французькі військові, які десантуються з літака. Вони виглядають як надгробні плити, на яких вказаний рік смерті — 2024. На обкладинці також є підпис: «Нова уніформа французьких солдатів в Україні».

Утім, це неправда. Обкладинка Charlie Hebdo під номером №1665 має зовсім інший вигляд, вона присвячена майбутнім парламентським виборам у Франції. 

Скриншот допису 

На обкладинці журналу вказано, що це випуск №1665 від 14 червня 2024 року.

Дата випуску «обкладинки»

На сайті Charlie Hebdo є розділ Unes, що містить архів усіх обкладинок видання. Карикатурного зображення, яке поширюють пропагандисти, на цій сторінці немає. Проте на ній є оригінальний випуск журналу №1665. Він вийшов 19 червня 2024 року. Обкладинка, швидше за все, пов’язана з розпуском нижньої палати парламенту Франції та майбутніми виборами, які відбудуться у два тури 30 червня та 7 липня.

Оригінальна обкладинка №1665 від Charlie Hebdo 

Зображення на фейковій обкладинці ймовірно присвятили заявам Президента Франції Емманюеля Макрона про можливе відправлення французьких військ до України. Досі не було жодного підтвердження, що Франція надсилала або найближчим часом надішле свої війська в Україну.

Раніше ми вже спростовували новину про фейкову обкладинку видання Charlie Hebdo, на якій французьких військових зобразили мерцями.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний