НЕПРАВДА: Обкладинка Charlie Hebdo з Володимиром Зеленським та Еммануелем Макроном

НЕПРАВДА: Обкладинка Charlie Hebdo з Володимиром Зеленським та Еммануелем Макроном

27 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
854

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито французький сатиричний журнал Charlie Hebdo випустив нову обкладинку, на якій пес із головою президента України Володимира Зеленського схилився над мискою, розмальованою у кольори прапора ЄС. Поряд намальований президент Франції Еммануель Макрон, який розганяє протестувальників водою. Та люди не поспішають розходитися, вони відповідають: «Тут тепліше». 

Проте видання Charlie Hebdo ніколи не публікувало випуск із такою обкладинкою.

 

Скриншот повідомлення

Обкладинка, яку поширюють у мережі, датована 29 серпня 2022 року. Утім, останні випуски на сайті Charlie Hebdo були опубліковані 24 та 31 серпня. До того ж випуску з подібною обкладинкою взагалі немає у архіві журналу, як і на офіційному акаунті у твіттері чи у фейсбуці.

Останні випуски Charlie Hebdo наприкінці серпня 2022 року 

У фейковій карикатурі намагалися висміяти енергетичну кризу в Європі. ЄС уже відмовився від російського вугілля, а нафтове ембарго почне діяти з грудня. Європа готується до складного опалювального сезону, оскільки росія суттєво скоротила постачання газу. Єврокомісія прогнозує, що це матиме негативний вплив на всю світову економіку. 

Російські та проросійські медіа не вперше створюють фотофейки, прикриваючись французьким журналом. Раніше ми вже спростовували інформацію, нібито Сharlie Hebdo опублікували карикатуру на Володимира Зеленського та Бориса Джонсона, створили обкладинку з карикатурою на путіна та проілюстрували Україну і безвіз.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний