НЕПРАВДА: Обкладинка Courrier International з українськими військовими на річці Стікс

НЕПРАВДА: Обкладинка Courrier International з українськими військовими на річці Стікс

30 Травня 2023
FacebookTwitterTelegram
540

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють нібито обкладинку французького тижневика Courrier International із підписом «Український контрнаступ на річці Стікс». На обкладинці зображені українські військові, зокрема Валерій Залужний та образ смерті у човні. 

Утім, це — фейк. Courrier International не публікували випуск з такою обкладинкою.

Скриншот обкладинки, яку поширили у мережі

На обкладинці, яку поширили у мережі, зазначений номер випуску — 1700. Однак на сайті та в інстаграмі видання немає випуску з цим номером. Останній випуск опублікований 25 травня 2023 року під номером 1699. Цей випуск має назву «Et si la pizza n’était pas italienne?» («Що, якщо піца не італійська?»), на його обкладинці зображено шматок піци. 

Скриншот обкладинки останнього випуску журналу Courrier International під номером 1699

На поширеній у мережі обкладинці вказано, що випуск під номером 1700 є спецвипуском. Проте останній спецвипуск має номер 95, він вийшов 17 травня 2023 року. 

Скриншот обкладинки останнього спецвипуску журналу Courrier International під номером 95

Раніше ми спростовували фейк, ніби французький тижневик Courrier International опублікував випуск, на обкладинці якого було зображено Зеленського, який краде крашанки.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний