НЕПРАВДА: Оксид графену міститься у вакцинах і рухається внаслідок впливу частот

НЕПРАВДА: Оксид графену міститься у вакцинах і рухається внаслідок впливу частот

15 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
2038

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють 2 відео: на першому зображено певний пристрій з рухомою у ньому речовиною, на другому чоловік розповідає про те, що мікрохвилі застосовують як невидиму зброю. Стверджують, що на першому відео зображено оксид графену, який нібито міститься у вакцинах і піддається впливу частот. Роблять висновок, що, ввівши людині вакцину з оксид графеном, нею можна буде управляти.

Скриншот допису

Пояснюємо, що не так.

Раніше ми вже писали про те, що вакцини проти COVID-19 не містять оксид графену. Оксид графену передає радіочастоти, але немає доказів того, що він може рухатися внаслідок впливу частот. 

На одному з відео (зліва у дописі) зображено феромагнітну рідину, а не оксид графену. 

Результати зворотного пошуку у Google Images показують, що на першому відео зображено аудіовізуалізатор Ferro, автором якого є Дакд Юнг. Він створює динаміки, які візуалізують музичний ритм за допомогою ферорідини — рідини, яка складається з магнітних наночастинок, наприклад, оксиду заліза, спеціального покриття для запобігання злипання частинок та рідини на водній або масляній основі. 

Феромагнітна рідина реагує на електромагнітний пристрій та рухається синхронно зі звуками, що відтворюються. На поширеному відео показано рух ферорідини у скляному контейнері. Цю рідину також використовують у жорстких дисках комп’ютерів та гучномовцях для гасіння вібрацій. 

Cпікер на другому відео — Баррі Тровер (Barrie Trower) — фізик у минулому, ексексперт із мікрохвильової зброї, який є автором такої праці як “WiFi – талідомід у створенні. Кого це хвилює?” (Wi-Fi – A Thalidomide in the Making. Who Cares?”). У ній він пише про те, що через вплив мікрохвильового випромінювання, як у технологіях Wi-Fi, мінімум 57,7% школярок піддаються ризику народження мертвої дитини, дітей з генетичними хворобами або розвитку плоду з аномаліями. Баррі Тровер поширює конспірологічні теорії змови, зокрема, він стверджує, що технологія 5G поширює COVID-19. 

Зазначимо, що електромагнітні хвилі (чи радіохвилі), які поширюють пристрої Wi-Fi, є безпечними для здоров’я людини.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний