Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
Російські канали, посилаючись на заяву «Укренерго», поширили інформацію, нібито після російського обстрілу 17 листопада 2024 року всі українці будуть без світла по 16 годин поспіль на добу.
Утім, це неправда. «Укренерго» анонсувало запровадження обмеження постачання електроенергії з 18 листопада по всій Україні з одночасним вимкненням не більше двох черг. Тож світло вимикають не у всіх споживачів одночасно та не на 16 годин поспіль. У кількох регіонах сумарно на добу світло було відсутнє до 7 годин.
Скриншот допису
17 листопада 2024 року росія завдала масованого комбінованого удару по об’єктах енергетики по всій Україні. У результаті пошкоджень зазнала енергетична інфраструктура у Вінницькій, Волинській, Рівненській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Одеській областях. Станом на 19 листопада найважча ситуація була в Одесі — місто частково знеструмлене, діяли екстрені відключення.
17 листопада «Укренерго» анонсувало запровадження обмеження постачання електроенергії з 18 листопада по всій Україні з 6:00 до 22:00. Але це не означає, що світла не було 16 годин поспіль.
Наступного дня обмеження почали діяти, у більшості областей світло подавали за графіком і одночасно вимикали дві черги споживачів. 19 листопада час відключень продовжили до 23:00, але з 6:00 до 7:00, з 9:00 до 14:00 та з 18:00 до 23:00 запровадили відключення лише однієї черги.
До прикладу, у Києві, згідно з графіком, станом на 19 листопада у кожній черзі (загалом їх шість) світла може не бути до 7 годин. Проте знову ж, не поспіль — 3 години вранці або вдень і 4 години ввечері чи навпаки.
Скриншот графіка обмежень електроенергії на сайті Yasno станом на 19 листопада
Аналогічна ситуація у Дніпропетровській області, де обмеження можуть тривати до 7 годин на добу, у Житомирській області електроенергії не було сумарно не більше 4 годин на добу.
На 20 листопада «Укренерго» анонсувало послаблення відключень: з 6:00 до 22:00 діятиме лише одна черга відключень. Також, за даними ДТЕК, з 20 листопада на Одещині запровадять планові відключення замість екстрених.
У статті «Заощаджуємо світло, а не критичне мислення» ми детально розбирали фейки та маніпуляції, які поширюють про відключення електроенергії.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний