НЕПРАВДА: Польща планує встановити воєнно-політичний контроль над заходом України

НЕПРАВДА: Польща планує встановити воєнно-політичний контроль над заходом України

18 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
1279

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що влада Польщі розробляє план щодо встановлення контролю над Україною:

  • таку заяву зробив голова Служби зовнішньої розвідки рф Сергій Наришкін. Він зазначив, що нібито є відомості, що Вашингтон та Варшава опрацьовують плани встановлення щільного військово-політичного контролю Польщі над „своїми історичними володіннями“ в Україні. 
  • у виданні РИА “Новости” повідомили, що Польща планує ввести війська в західні області України на підставі захисту від російської агресії.
  • Польща має намір діяти без мандату НАТО, але із залученням «бажаючих держав».
  • “польські спецслужби нібито почали шукати «договороспроможних» представників української еліти для формування «демократичної» противаги націоналістам, орієнтованої на Варшаву”.

Скриншот публікації 

Однак Польща не має планів захоплення України.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки повідомив, що за словами прессекретаря міністра-координатора спецслужб Польщі Станіслава Жаріна Польща не має планів щодо захоплення територій України. 

Станіслав Жарін заявив, що голова Служби зовнішньої розвідки рф Сергій Наришкін поширює неправдиву інформацію для того, аби підірвати відносини між Польщею та Україною та виставити першу розпалювачем війни. Жарін додав, що подібна брехня про плани Польщі напасти на Західну Україну повторюється вже кілька років. 

Теза Сергія Наришкіна про нібито план Польщі щодо захоплення територій України також суперечить декільком фактам. Польща допомагає нам відновити територіальну цілісність, надаючи оборонну допомогу. Наприклад, станом на 29 квітня Варшава вже передала Україні військову техніку та обладнання на загальну суму 7 млрд злотих (1,5 млрд євро) як допомогу проти російських окупантів. 

Також вступ Польщі у війну потенційно неможливий і через те, що ця країна є членом НАТО. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що НАТО не буде розташовувати в Україні свої бойові підрозділи. Крім того, віцемаршалок Сейму Республіки Польща Ришард Терлецький наголосив, що Польща підтримує суверенітет і територіальну цілісність України і запевнив у незмінності такої підтримки в майбутньому.

Достовірну інформацію про хід війни можна дізнатися в наступних джерелах:

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний