НЕПРАВДА: Польська поліція підтримує російських окупантів — виклали відео з наліпкою «Z» на патрульному автомобілі

НЕПРАВДА: Польська поліція підтримує російських окупантів — виклали відео з наліпкою «Z» на патрульному автомобілі

17 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
1152

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У соціальних мережах поширюють інформацію, нібито поляки настільки втомилися від українських біженців, що на поліцейських машинах почали з’являтися емблеми російської окупаційної армії у вигляді блакитних літер «Z». До дописів додають відео, на якому можна побачити польський поліцейський автомобіль із блакитним знаком «Z».

Скриншот допису

Однак це — неправда. Буква «Z» на автомобілях поліції у Польщі означає приналежність до Штабу поліції Варшави і не має відношення до емблеми російських окупаційних військ.

Вперше це відео з’явилося 15 квітня 2022 року на акаунті lupus1978 в TikTok. Причому в описі автор вказав, що це — жарт.

Маркування блакитними літерами на поліцейських автомобілях означає приналежність правоохоронців до того чи іншого регіону (воєводства) або підрозділу поліції. Так, позначка «Z» або «ZZ» на польській поліцейській машині означатиме приналежність до Штабу поліції Варшави, позначка «F» або «FF» — до Лодзького воєводства, «Н» або «Y» — до Мазовецького воєводства тощо.

Значення маркувань на автомобілях польської поліції

Відповідно до офіційного рішення голови поліції Польщі, таке маркування поліцейських автомобілів у країні використовують щонайменше з 2006 року.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний