НЕПРАВДА: Пожежа на складі з вакцинами в Італії

НЕПРАВДА: Пожежа на складі з вакцинами в Італії

28 Січня 2022
FacebookTwitterTelegram
342

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито в Італії сталась пожежа на складі, де зберігались вакцини. Автори дописів нагадують, що пожежа трапилась після затвердження обов’язкової вакцинації для усіх працівників силових структур.

Скриншот допису

Утім, це — неправда. Цей фейк вже спростовували незалежні фактчекери з AFP, Associated Press, Reuters та USA Today.

На відео зображена пожежа у гуртожитках 8-го полку карабінерів «Лаціо» у Римі, це підтвердив представник Генерального штабу карабінерів у коментарі для ReutersAFP та Associated Press. Також речник зазначив, що у будівлі не було вакцин від COVID-19. Це житлові приміщення.

Згідно з повідомленнями місцевих ЗМІ, причина пожежі наразі не встановлена, однак серед версій — коротке замикання електроприкладу або поширення вогню з невеликої печі.

25 грудня 2020 року Італія отримала перші 9750 доз вакцини Pfizer від COVID-19, тоді препарат зберігали в казармах карабінерів перед доставкою до місць вакцинації. Однак, на момент пожежі у казармах не було вакцин.

Раніше ми спростовували фейк про цю пожежу — у дописах стверджували, що карабінери підпалили штаб-квартиру у Римі через вимогу COVID-паспорта.

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний