НЕПРАВДА: Представники ЛГБТ-спільноти не служать в ЗСУ, тому законопроєкт про реєстровані партнерства не потрібен

НЕПРАВДА: Представники ЛГБТ-спільноти не служать в ЗСУ, тому законопроєкт про реєстровані партнерства не потрібен

31 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
842

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Український блогер Сергій Гула заявив, ніби законопроєкт №9103 про цивільні партнерства для одностатевих та різностатевих пар не потрібен. За словами блогера, гомосексуальність — це збочення, а представники ЛГБТ-спільноти не служать у лавах ЗСУ.

Утім, ці твердження неправдиві.

Гомосексуальність — це природна поведінка. Експерти сходяться на думці, що сексуальна орієнтація це не вибір і її не можна змінити.

У дослідженні 2019 року, опублікованому в журналі Science, науковці з Гарвардського університету і Массачусетського технологічного інституту дійшли висновку, що єдиного гена гомосексуальності немає. 

Дослідники виявили п’ять комбінацій генів, які можуть впливати на сексуальну поведінку або потяг людини. Як зазначив Андреа Ганна, провідний автор дослідження і керівник групи Європейської лабораторії молекулярної біології в Інституті молекулярної медицини у Фінляндії, ці варіанти генів, виявлені в дослідженні, доводять, що одностатева сексуальна поведінка — це просто природна частина нашої різноманітності як виду.

«Це природні і нормальні відмінності, які існують в нашого виду, і це дослідження підтверджує, що не потрібно намагатися “вилікувати” гомосексуальність», зазначив Фа Сатірапонгсасуті, старший науковий співробітник американської біотехнологічної компанії 23andMe.

До того ж негенетичні фактори також впливають на формування сексуальної орієнтації. Як повідомив Джон Майкл Бейлі, психолог із Північно-західного університету в Іллінойсі, і біологія, і середовище, зокрема соціальні та культурні чинники, можуть впливати на сексуальну поведінку. 

Окрім цього, гомосексуальні стосунки характерні не лише для людей. Канадський біолог Брюс Бейджміл у книзі «Біологічний достаток: гомосексуальність тварин та природне різноманіття» писав, що гомосексуальна поведінка спостерігається у понад 450 видів тварин. Зокрема такий гомосексуальні прояви спостерігаються у левів, чорних лебедів, жирафів, дельфінів тощо.  

Теза, ніби представники ЛГБТ-спільноти не служать у лавах ЗСУ та не беруть участь у бойових діях не відповідає дійсності. Адже ще у 2018 році в Україні створили об’єднання «Українські ЛГБТ військові за рівні права». Засновником цієї організації є тодішній доброволець батальйону «Донбас», а нині боєць 72-гої окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, Віктор Пилипенко, який зробив перший камінгаут як ветеран-учасник бойових дій.

У 2019 році ЛГБТ військові вперше пройшли колоною на Марші Рівності у Києві. Також у березні 2021 року об`єднання «Українські ЛГБТ військові за рівні права» оголосило про набір ЛГБТ-людей, військових, фахівців, а також дружніх до ЛГБТ-спільноти людей до лав однієї з мотопіхотних частин ЗСУ.

У 2021 році Віктор Пилипенко вказував, що партнери ЛГБТ-військовослужбовців та військовослужбовиць в Україні позбавлені пільг, які мають партнери в гетеросексуальних парах. «Коли гине військовий-гей чи військова-лесбійка, їхні сім’ї та діти лишаються фактично незахищеними, — пояснював боєць. — Діти взагалі можуть опинитись у сиротинці, або ж їх можуть відібрати у партнера, який лишився живий, та передати родичам, які їх менше люблять». 

Анна Зяблікова, пансексуалка, солдатка 47-го окремого штурмового полку також повідомляла, що оскільки в юридичній площині гомосексуальні стосунки ніяк не оформлені в Україні, партнери ЛГБТ-військових не можуть бути присутніми в реанімації, поховати тіло, виховувати дітей партнера та наслідувати майно.

Ідею узаконення одностатевих стосунків в Україні обговорюють не перший рік. У 2022 році на сайті представництва президента електронна петиція про легалізацію одностатевих шлюбів набрала необхідні для розгляду 25 тис. голосів. Президент України Володимир Зеленський передав це питання на розгляд Кабміну.

У разі прийняття законопроєкту про інститут реєстрованих партнерств дія документа поширюватиметься не лише на гомосексуальні, а й на гетеросексуальні пари. Однак реєстроване партнерство відрізняється від шлюбу.  Так партнери не змінюють прізвище, не можуть всиновлювати дітей та не обов`язково мають бути пов`язані романтичними стосунками. Як пояснював правозахисник Святослав Шеремет, батьківські права залишаються тільки за біологічним батьком чи матірʼю, право опіки над дитиною надається другому партнеру тільки на час перебування в партнерстві. 

Так, після реєстрації партнерства партнери будуть вважатися близькими родичами та будуть визнані спадкоємцями першої черги. Реєстровані партнери матимуть право на призначення пенсії, грошової допомоги та на інші соціальні гарантії у випадках, передбачених законодавством (наприклад, у разі загибелі одного з партнерів під час несення військової служби). Окрім цього, реєстровані партнери зможуть:

  • брати участь у впізнанні тіла в разі раптової смерті іншого партнера;
  • ознайомлюватися з медичним висновком про причини смерті, оскаржувати його, а також забрати тіло з моргу для поховання;
  • дізнаватися про стан розслідування/пошуків у разі зникнення безвісти партнера.

Реєстрований партнер військовослужбовця зможе взяти відпустку у зручний для себе час одночасно зі щорічною відпусткою реєстрованого партнера військовослужбовця. Також військовослужбовці, які зареєстрували партнерство, матимуть право взяти відпустку за сімейними обставинами у випадку, якщо партнер тяжко захворів або помер.

Раніше ми спростовували фейк, ніби в Україні не може бути навіть 15 тисяч людей, які би підтримували легалізацію одностатевих шлюбів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний