НЕПРАВДА: Резніков заявив, що на випадок нової повномасштабної війни потрібно перейменувати ТЦК на ЦНАПи

НЕПРАВДА: Резніков заявив, що на випадок нової повномасштабної війни потрібно перейменувати ТЦК на ЦНАПи

29 Серпня 2023
FacebookTwitterTelegram
101

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що на випадок нової повномасштабної війни з росією потрібно перейменувати територіальні центри комплектації (ТЦК), які є радянською спадщиною, на центри надання адміністративних послуг (ЦНАПи). Автори вказують, мовляв, саме формулювання «у випадку повномасштабної війни» показує тотальну відірваність від реальності українських посадовців.

Утім, це неправда. Резніков говорив про необхідність реорганізації ТЦК та оборонного сектору загалом. За словами міністра, ці зміни мають посилити безпеку України та підготувати до можливих нових атак ворога.

Скриншот допису

9 липня в етері телемаратону Олексій Резніков повідомляв, що відповідно до української доктрини, яку запропонував Президент України, Міністерство оборони має працювати над трансформацією самої системи обороноздатності та над гарантуванням безпеки після закінчення поточної війни. 

До того ж для вступу України до НАТО необхідно впровадити низку змін в оборонному секторі України.  Зокрема посадовець говорив, що система мобілізації та резерву, а також ТЦК — це радянський спадок, який потрібно змінювати, наприклад за допомогою цифровізації.

«Умовно кажучи, військкомати мають стати ЦНАПами. Ось тоді це буде зрозуміло для населення, вони не будуть їх боятися, вони не будуть стояти в черзі… Нам потрібно змінювати підхід, потрібно скасовувати призов, робити професійну армію, але робити зрозумілий пошаровий реєстр резерву на випадок повномасштабної війни, на випадок вторгнення. Це означає, що головним нашим капіталом є люди, і з ними потрібно працювати», — сказав Резніков.

Посадовець говорив про перспективу вступу в НАТО та можливу майбутню збройну агресію росії. Резінков наголосив, що доки Україна має спільний кордон з росією, потрібно розвивати оборонну промисловість, щоб мати можливість захистити себе та, вступивши у Північноатлантичний альянс, захищати Європу.

Він не пропонував перейменувати ТЦК, натомість йшлося про реформування усієї системи призову і створення центрів за зразком ЦНАПів. Резніков також вказав, що чинна система обліку є застарілою і не відповідає поточним умовам життя. Так, у законі «Про військовий обов’язок і військову службу» вказано, що за облік військовозобов`язаних відповідають керівники підприємств, у той час, як в Україні велика кількість людей є приватними підприємцями. Посадовець зазначив, що відомство вже почало поступово впроваджувати зміни.

Раніше ми спростовували фейк, нібито територіальні центри комплектації та соціальної підтримки юридично не існують.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний