НЕПРАВДА: Російські військові практично перестали зазнавати втрат у війні з Україною

НЕПРАВДА: Російські військові практично перестали зазнавати втрат у війні з Україною

9 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
1058

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють заяву Андрія Картаполова, голови комітету державної думи рф по обороні, про те, що російські військові практично перестали зазнавати втрат у війні з Україною завдяки зміні тактики. За його словами, цим і можна пояснити той факт, що востаннє про втрати військових міноборони рф повідомляло ще наприкінці березня 2022 року.

Однак це — неправда. Російська армія продовжує зазнавати значних втрат у ході бойових дій.

Скриншот публікації

Андрій Картаполов виступив із цією заявою 1 червня 2022 року. Востаннє міноборони рф повідомляло про свої втрати 25 березня — тоді заявляли про 1 351 загиблого серед військових.

Статистику російських втрат ведуть як на основі відкритих, так і на основі закритих джерел. Прикладом закритої інформації є щоденне зведення Генштабу ЗСУ. За його даними, станом на 25 березня росія втратила 16 100 військових, а станом на 1 червня — 30 700 військових.

Російська служба BBC та видання «Медиазона» збирають дані про втрати на основі відкритих джерел (повідомлення родичів загиблих, новини регіональних медіа в рф, заяви місцевої влади). 25 березня їм вдалося підтвердити 1 387 загиблих, а 1 червня — 3 211. При цьому російські журналісти зазначають, що ці дані не відображають реального рівня втрат.

На нідерландському ресурсі Oryx рахують втрати російської техніки, а не особового складу. Утім, втрата техніки теж частково відображає втрати серед військових: ймовірно, при знищенні чи пошкодженні техніки особовий склад теж зазнає втрат. 25 березня автори сайту мали фотопідтвердження 1387 одиниць втраченої російської техніки (знищеної, пошкодженої або захопленої українськими силами), 1 червня цей показник уже сягнув 4 203 одиниць.

Після провалу першого етапу повномасштабного вторгнення в березні рф дійсно змінила тактику бойових дій: зосередила свої зусилля лише на сході та півдні України, почала обережніше використовувати піхоту та прикривати переміщення військ із повітря. Проте, за інформацією представників Міноборони США, російські військові продовжують повторювати свої ж помилки та зазнавати значних втрат. Руслан Лєвієв, аналітик із команди Conflict Intelligence Team, теж підтверджує, що, незважаючи на зміну тактики, російській армії не вдалося зменшити рівень втрат.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний