НЕПРАВДА: росія захопила дві французькі САУ CAESAR в Україні
Beta

НЕПРАВДА: росія захопила дві французькі САУ CAESAR в Україні

13 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
269

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

російські ЗМІ поширюють інформацію про те, що нібито російським військовим вдалося захопити дві французькі САУ CAESAR в ході бойових дій в Україні. Медіа посилаються на твіт французького адвоката та політика Режиса де Костельно (Regis de Castelnau) та повідомлення російського Уралвагонзаводу.

Утім, це — неправда. Офіційні джерела спростували інформацію про втрату  французьких САУ CAESAR, а заява де Костельно необґрунтована. 

Скриншот публікації

Інформацію спростували в Управлінні стратегічних комунікацій ЗСУ. Режис де Костельно, який є основним джерелом інформації, не надає жодних підтверджень щодо захоплення САУ. Російський Уралвагонзавод, який нібито отримав захоплену техніку, також не надав жодних підтверджень.

Натомість Режис де Костельно повторює російські наративи про неонацистів при владі в Україні, а також називає війну спецоперацією росії. Костельно каже, що він не проросійський, а прорадянський. Також він висловлювався на підтримку Марін Ле Пен — проросійської кандидатки на останніх президентських виборах. 

У коментарі виданню TF1info  Міністерство оборони Франції  спростувало інформацію про захоплення французьких САУ росією. Французький генштаб також відреагував на цю заяву та прокоментував для L’Independant, що немає жодних доказів, які б підтверджували цю інформацію.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний