НЕПРАВДА: Росіяни на тимчасово окупованих територіях покращують рівень медицини та піклуються про цивільних

НЕПРАВДА: Росіяни на тимчасово окупованих територіях покращують рівень медицини та піклуються про цивільних

9 Лютого 2024
FacebookTwitterTelegram
129

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Кремлівські телеграм-канали продовжують приховувати інформацію про воєнні злочини росіян на тимчасово окупованих територіях (ТОТ). Натомість розповідають, як «добре» цивільним на ТОТ. Наприклад, на прохання місцевих у селі Айгамани на Херсонщині відкрили аптеку, про дітей також начебто піклуються та відправляють на «відпочинок», а в Залізному Порту відкривають новий медичний стаціонар. Росіяни пишуть, що до лікарні в Олешках закупили нове медичне обладнання. Це начебто та сама лікарня, яка «рятувала» місцевих після теракту на Каховській ГЕС влітку 2023 року.

У такий спосіб росіяни насправді намагаються відвести увагу від воєнних злочинів своєї армії та приховати проблеми, із якими насправді стикаються цивільні на ТОТ.

Насправді росіяни поширюють усі ці заяви, аби відбілити свою країну та приховати справжні злочини їхньої армії. Кремлівські ЗМІ намагаються створити картинку «прекрасного» життя на тимчасово окупованих територіях, але мовчать про реальні проблеми, із якими стикаються цивільні.

Одні з найбільших проблем на тимчасово окупованих територіях — епідемія грипу та нестача ліків і медперсоналу. 4 лютого 2024 року ексголова Запорізької обласної військової адміністрації Юрій Малашко повідомив, що в Бердянську зафіксували епідемію грипу у важкій формі. Частину шкіл та дитсадків росіяни закрили на карантин. Деяким мешканцям відмовляють у госпіталізації, адже у медзакладах переважно лікують російських військових. Раніше начальниця Бердянської міської військової адміністрації Вікторія Галіціна повідомляла, що в місті гострий дефіцит жарознижувальних препаратів.

Схожа ситуація із дефіцитом ліків раніше також була на тимчасово окупованій Херсонщині. Більшість лікарень росіяни переорієнтували на військові шпиталі. Місцеві жителі Алчевська на Луганщині також скаржаться, що в місті не вистачає педіатрів, а цивільних нормально не лікують.

У Центрі національного спротиву сповіщають, що росіяни на ТОТ не лікують мешканців без російського паспорта. Зокрема до лікаря можна потрапити лише тим, у кого є російське медичне страхування (поліс). Проте його неможливо отримати без паспорта рф. Виключення є лише у критичних ситуаціях. У такий спосіб росіяни змушують цивільних прийняти громадянство їхньої країни, адже без цього їхні права на допомогу суттєво зменшать.

Також кремлівські медіа пишуть про «оздоровлення та відпочинок» дітей із Херсонської області, яких відправляють до Підмосков’я та інших міст росії. Насправді росіяни під приводом «відпочинку» викрадали українських дітей. Наприклад, у лютому 2024 року троє українських дітей — Ксенія, Денис і Ростислав — перед Гельсінською комісією США розповіли, як їх викрали росіяни, пообіцявши літній «відпочинок». Один із хлопців сказав, що відмовлявся їхати, проте росіяни наполягли. Щобільше, дітей у таборі залякували та погрожували.

Окрім того, саме росія відповідальна за підрив Каховської ГЕС. Унаслідок цього на прилеглих територіях виникла масштабна екологічна катастрофа, було підтоплено  будівлі та споруди загальною площею понад 8,5 млн м²,  з них 45 тис. м² — медичні заклади. 

Здебільшого росія звинувачує Україну в тому, що робить сама. Наприклад, намагається дискредитувати систему охорони здоров’я в Україні, хоча сама рф лікує переважно своїх військових. За останніми даними Міністерства охорони здоров’я України, росія від 24 лютого 2022 року пошкодила 1523 медзаклади та ще 195 об’єктів повністю зруйнувала. Тоді як вдалося повністю відновити 502 медзаклади та ще 362 частково. З держбюджету на 2024 рік загалом на будівництво та модернізацію медзакладів виділять близько 1,4 млрд грн.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний