НЕПРАВДА: СБУ використовує секс-працівниць для мобілізації чоловіків – Human Rights Watch

НЕПРАВДА: СБУ використовує секс-працівниць для мобілізації чоловіків – Human Rights Watch

6 Лютого 2024
FacebookTwitterTelegram
603

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі із посиланням на організацію Human Rights Watch (HRW) поширюють інформацію, нібито Служба Безпеки України використовує для збільшення темпів мобілізації секс-працівниць. Стверджується, що вони шантажують клієнтів відвертими відео, зафільмованими під час візитів, змушуючи чоловіків вступати до лав ЗСУ.  

Утім, це неправда. У HRW не робили подібних публікацій, і справжні відео організації за оформленням відрізняються від вказаного ролика.

Скриншот публікації

На сайті та у соцмережах Human Rights Watch немає подібних публікацій. Пошук у вебархіві також не приніс результатів. Водночас інформацію про викриття такого методу мобілізації в Україні не публікували жодні надійні українські або світові ЗМІ.

Оформлення відео, яке поширюють російськомовні користувачі, відрізняється від оформлення справжніх роликів HRW. Зокрема, у фейковому відео використали інший шрифт.

Вгорі – фейкове відео, внизу – справжнє відео HRW

Також автори відео не виділили слова на ролику синім кольором, як зазвичай роблять у справжніх коротких відео Human Rights Watch.

Скриншот короткого відео HRW

Окрім цього, автори використали для створення відео зображення з українськими військовими, які можна знайти у відкритому доступі та які масово використовуються російськими пропагандистськими ресурсами. 

Раніше ми спростовували фейки про те, що очільниця Amnesty International закликає українців не вбивати нещодавно мобілізованих російських військових, а ООН випустила доповідь про дискримінацію УПЦ МП.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний