НЕПРАВДА: Щепленнями вбивають мільйони людей | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Щепленнями вбивають мільйони людей

17 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
736

Перевірка фейків у рамках партнерства з Фейсбук

У мережі поширюють інформацію про те, що начебто щеплення – це засіб біологічної війни. Від вакцин немає ніякої користі, ними навмисно заражають і вбивають здорових людей.

Утім, це все – неправда. Спростовуємо хибні тези з допису.

Щеплення допомагають боротися з інфекційними хворобами.

Першою хворобою, яку людство змогло повністю викорінити завдяки вакцинації, стала натуральна віспа. Детальніше про це ми писали тут

Існує також чимало доказів того, що вакцина мінімізує ймовірність захворювання і що масова вакцинація допомогла значно стримати чи навіть повністю викорінити ряд вірусних та інфекційних захворювань. За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань у США (CDC), протягом 2018-2019 вакцинація проти грипу допомогла запобігти приблизно 4,4 мільйонам захворювань на грип, 2,3 мільйонам медичних візитів, пов’язаних з грипом, 58 000 госпіталізацій і 3500 смертей. За оцінками ВООЗ, імунізація проти дифтерії, правця, коклюшу та кору щороку запобігає 2-3 млн смертей. 

Є також дані, які показують наскільки зменшилася кількість випадків і смертність від захворювань у США завдяки вакцинації. Деякі захворювання у США завдяки вакцинації повністю зникли.

До того ж, перед тим, як проводити вакцинацію, враховуються всі ризики та побічні ефекти. Будь-яка вакцина перед запуском у виробництво, наприклад, за правилами США, проходить кілька етапів перевірок і випробувань на ефективність та безпечність. Стадії перевірки вакцини ми розбирали тут.  

Вакцини не заражають здорових людей.

Вакцини містять ослаблені або неактивні частинки певного патогену (антиген), що викликають імунну відповідь в організмі людини. У сучасних вакцинах це здебільшого основа антигенів, а не сам антиген. Незалежно від того, чи вакцина складається із самого антигену чи його основи, вона не спричиняє захворювання у людини, яка вакцинується. Натомість вакцина спонукає імунну систему організму реагувати ефективно на збудник хвороби.

Антиген – будь-яка речовина, яка викликає імунну відповідь організму. Ця реакція призначена для природного захисту від шкідливих організмів, таких як хвороботворні мікроби та новоутворення. 

Деякі вакцини вимагають багаторазових доз з інтервалом у тижні або місяці. Це потрібно для того, аби забезпечити вироблення довгоживучих антитіл та розвиток клітин пам’яті. Таким чином, організм навчається боротися зі специфічним хвороботворним організмом, формуючи пам’ять про збудника хвороби, щоб швидко боротися з ним і в подальшому. 

Причиною появи СНІДу не є щеплення та антибіотики.

Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ), що викликає синдром набутого імунодефіциту (СНІД), найімовірніше мутував до людини від шимпанзе та іншого виду приматів – димчастих мангобеїв, що є носіями схожого вірусу і були об’єктами полювання людей. Натомість, теза про виникнення вірусу внаслідок вакцинації чи вживання антибіотиків, не має наукових підтверджень.

Дітям при народженні роблять щеплення, аби убезпечити їхній організм від небезпечних хвороб.

Люди при народженні мають вроджений імунітет. Це вид імунітету, який не спрямований проти конкретного патогену. Серед механізмів вродженого імунітету – специфічні складові крові, які атакують чужорідні клітини. Паралельно діти розвивають набутий імунітет, який спрямований проти конкретного патогену, від якого організм може не мати вродженого імунітету. Для того, щоб організм знав, що саме виробляти для боротьби з патогеном, – тобто безпосередньо набути імунітет, його потрібно навчити. Це можна зробити двома способами: перехворівши (розвинути природній імунітет) або вакцинуватися. 

Розвиток природного імунітету може тягти за собою небажані наслідки для здоров’я та ризики для  життя, оскільки, як правило, має перехворіти до набуття імунітету від конкретного захворювання. Оскільки просто перехворіти далеко не завжди безпечно, використовують інший підхід для набуття імунітету – вакцинацію. Дітей вакцинують від хвороб, які становлять для них найбільшу загрозу.

Американська академія педіатрії та CDC рекомендують вакцинувати дітей від грипу щорічно, починаючи з 6 місяців, адже згідно з їхнім дослідженням вакцинація від грипу може знизити вірогідність смерті дитини від цього вірусу на 51-65%.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний