НЕПРАВДА: Швеція підтвердила втрату всіх танків Stridsvagn 122, переданих Україні

НЕПРАВДА: Швеція підтвердила втрату всіх танків Stridsvagn 122, переданих Україні

13 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
355

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють інформацію, нібито Швеція офіційно підтвердила, що ЗСУ втратили всі 10 танків Leopard 2A5 модифікації Stridsvagn 122, раніше переданих Україні. Бронетехніка начебто належала 21 окремій механізованій бригаді ЗСУ.

Такі повідомлення є неправдивими. Немає офіційних підтверджень від Швеції  про те, що ЗСУ втратили усі 10 танків Leopard 2A5 модифікації Stridsvagn 122.

Скриншот допису

21 вересня 2023 року у Збройних Силах Швеції повідомили, що Україні передали 10 танків Leopard 2A5 шведської модифікації Stridsvagn 122. Впродовж 30 років танк Stridsvagn 122 був головним у шведських механізованих бригадах. 

23 вересня 2023 року видання Forbes написало статтю про те, що російські БПЛА пошкодили два шведські танки Stridsvagn 122, які справді належали 21 окремій механізованій бригаді ЗСУ. Посилаючись на відео росіян, автор статті припускає, що танк спочатку наїхав на міну, а через декілька годин його уразили російські БПЛА. танк OSINT-аналітики платформи Oryx також пишуть, що 2 танки Stridsvagn 122 були пошкоджені та покинуті. 

Водночас ми не знайшли жодних офіційних повідомлень на сторінках Міністерства оборони Швеції про знищення танків Stridsvagn 122. Щобільше, пресофіцер міністра оборони Пала Джонсона у коментарі фактчекерам Reuters зазначив, що не робив жодних заяв про втрату цих танків на полі бою. Тоді як шведський волонтер Йонас фон Матерн особисто поспілкувався із командиром, який управляв ротою танків Stridsvagn 122. Командир сказав, що росіяни справді підбили два танки, однак вони все ще справні.

Крім того, 3 жовтня 2023 року Володимир Зеленський опублікував відео з лінії фронту, де оглядав військову техніку. На відео можна побачити, як військовий показує Президенту танк Leopard 2A5 та каже, що він шведської модифікації, тобто Stridsvagn 122. 

Скриншот з відео Володимира Зеленського, де він оглядає танк Leopard 2A5 шведської модифікації Stridsvagn 122

Раніше ми також спростовували безпідставні повідомлення росіян про начебто знищення танку Leopard із екіпажем, що складався з військовослужбовців Бундесверу. Міністерство оборони Німеччини спростовує присутність в Україні німецьких танкових екіпажів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний