НЕПРАВДА: «Сімпсони» передбачили землетрус у Туреччині

НЕПРАВДА: «Сімпсони» передбачили землетрус у Туреччині

23 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
872

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють уривок одного з епізодів мультсеріалу «Сімпсони», у якому діти головного героя, Ліса та Барт, не впоравшись із кермуванням, з`їжджають із траси та падають на турецький корабель, який пливе у провінцію Кахраманмараш. У описі під відео автори вказують, мовляв, у американському серіалі ще 18 років тому передбачили землетрус у цій турецькій провінції. Начебто трагедію зрежисували США, аби змістити з посади чинного президента Туреччини Реджепа Ердогана.

Утім, ця інформація неправдива.

Скриншот повідомлення

У 13 серії 16 сезону «Сімпсонів» під назвою «Мобільний Гомер» показано, як головний герой Гомер купив автофургон. За сюжетом мультфільму діти головного персонажа, Ліса та Барт, викрадають машину. Вони не можуть впоратись із кермуванням, з`їжджають із траси та падають з гори на турецький фрегат. Діти просять капітана зупинити корабель, проте той відповідає, що не стане цього робити. «Ми повинні доставити ці ексклюзивні DVD-диски у Кахраманмараш», — відповідає капітан. Це єдина згадка про турецьку провінцію у цій серії: у ній взагалі не згадують землетрус.

Скриншоти 13 серії 16 сезону мультсеріалу «Сімпсони»

6 лютого 2023 року у турецькій провінції Кахраманмараш відбулися два землетруси магнітудою 7,7 та 7,6 бала. Раніше ми пояснювали, що США не могли знати про катастрофу: ніхто не може передбачити точно, де і коли відбудеться наступний землетрус. Сейсмологи можуть лише сказати, яка є ймовірність землетрусу у певному регіоні на певну кількість років. Через своє географічне розташування Туреччина часто потерпала від землетрусів у минулому, цей землетрус також не був несподіванкою для турецьких сейсмологів.

Раніше ми спростовували фейки, ніби «Сімпсони» передбачили пандемію коронавірусу, вбивство Джорджа Флойда у США та російсько-українську війну.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний