НЕПРАВДА: Трамп назвав вакцини проти грипу найбільшим медичним шахрайством в історії | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Трамп назвав вакцини проти грипу найбільшим медичним шахрайством в історії

21 Січня 2021
FacebookTwitterTelegram
611

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що начебто Дональд Трамп попередив, що щеплення від грипу – це шахрайство, яке вигадали фармацевтичні компанії, аби заробити більше грошей на вразливості людей і зробити хворих ще більш хворими.

Утім, насправді Дональд Трамп ніколи не робив таких заяв. 

Цю інформацію вже спростовували іноземні незалежні фактчекери з FactCheck.org.

Цей фейк з’явився в мережі ще на початку 2017 року, коли Дональд Трамп став президентом США. У ньому йдеться про інтерв’ю Трампа з Джимом Нортоном та Греггом Хьюзом. Тоді Трамп дійсно назвав вакцину проти грипу 2014-2015 років “практично зовсім неефективною” і заявив, що він не підтримує ідею вводити у свій організм так звані “погані речовини”. Водночас він ніколи не вживав слово “шахрайство” щодо вакцин. Крім цього, Трамп не звинувачував фармацевтичні компанії у навмисному створенні хвороб для заробітку грошей. 

У будь-якому разі, незважаючи на вибір Трампа не робити щеплення, є вагомі докази того, що серед окремих вікових груп вакцини допомагають уникнути пов’язаних з грипом госпіталізацій та смертей. І що ризики виникнення серйозних побічних ефектів від вакцинації нижчі, ніж ризики розвитку ускладнень від самого захворювання. У попередніх матеріалах ми пояснювали, що:

  • ефективність вакцин підтверджують наукові дослідження та офіційна статистика;
  • ртуть, алюміній та формальдегіди, які містяться у вакцинах, не завдають шкоди організму людини.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний