НЕПРАВДА: Цитата Льва Толстого про зарозумілих людей

НЕПРАВДА: Цитата Льва Толстого про зарозумілих людей

28 Січня 2022
FacebookTwitterTelegram
1184

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють зображення із нібито цитатою Льва Толстого: «Мені дуже не подобаються зарозумілі люди, які ставлять себе вище за інших. Так і хочеться дати їм карбованця і сказати, дізнаєшся собі ціну — повернеш решту»

Скриншот допису

Проте, немає жодних доказів, що ці рядки належать Льву Толстому. Результати пошуку англійською, українською та російською мовами не відображають надійних джерел із зазначенням того, що цитата належить Льву Толстому.

Ми звернулися до Державного музею імені Л. М.Толстого у Москві. У відповіді нам підтвердили, що цитата не належить Льву Толстому. 

Відповідь заступниці генерального директора з наукової роботи

У мережі часто можна зустріти вислови, які приписують відомим особам, але ці вислови насправді їм не належать. Раніше ми спростовували те, що цитата про залякування населення начебто належить Герману Герінгу, а Марк Твен нібито є автором цитати про вибори.

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний